سایت

نرم افزار های مورد نیاز

تبلیغات متنی


خیلی از ما  گردن -این قسمت کوچک اما قابل دید در بدن  را نادیده می‌گیریم. تیرگی پوست می‌تواند در هر جایی ظاهر شود و تیرگی آرنج و قسمت‌های داخلی ران، از همه شایع‌تر هستند. اما گردن تیره از همه بدتر به نظر می‌رسد و می‌تواند روی شخصیت شما تاثیر بگذارد. این لکه‌های تیره به دلیل بهداشت ضعیف، مواجهه طولانی با آفتاب، دیابت، پیری یا چاقی به وجود می‌آیند. قبل از این‌که این تغییر رنگ بر اعتماد به نفس‌تان تاثیر بگذارد، از شر آن خلاص شوید. در ادامه بهترین روش های درمان خانگی برای رفع تیرگی گردن را دنبال کنید.

رفع تیرگی گردن

درمان خانگی رفع تیرگی گردن

۱. بادام

نمی‌دانید تیرگی روی گردن را چطور رفع کنید؟ بادام می‌تواند گزینه خوبی باشد. با ترکیب نصف یک قاشق چایخوری پودر بادام و یک قاشق چایخوری پودر شیر و همین مقدار عسل، خمیر درست کنید. آن را بر گردن بگذارید و بعد از ۱۰ دقیقه بشویید. این کار را سه با ر در هفته تکرار کنید.

– همچنین می‌توانید چهار یا پنج عدد بادام را در آب بخیسانید. بگذارید یک شب بماند. صبح بعد، بادام‌ها را آسیاب کنید تا به شکل خمیر درآید. خمیر را بر گردن گذاشته و چند دقیقه به آرامی ماساژ دهید. آن را بشویید. این درمان را دو بار در هفته استفاده کنید.

–  همچنین می‌توانید مقداری روغن بادام را حرارت داده و به آرامی روی گردن ماساژ دهید تا گردش خون افزایش یابد. این کار را ۵-۴ بار در ماه انجام دهید.

۲. خیار

خیار رنده شده یا آب خیار را روی تمام قسمت‌های گردن خود بگذارید. آن را پس از ۱۰ دقیقه با گلاب یا آب معمولی بشویید.

– می‌توانید آب خیار را با آبلیمو ترکیب کرده و با یک توپ پنبه به گردن خود بزنید پس از ۱۵ دقیقه بشویید.

۳. گردو

گردو، راه دیگری برای رفع تیرگی گردن است. گردوی له شده را با ماست مخلوط کنید. خمیر را روی گردن خود گذاشته و پس از ۱۰ دقیقه بشویید. این کار دو بار در هفته تکرار کنید.

خواص گردو برای سلامتی

مطلب مرتبط: سفید کردن دندان با جوش شیرین: ۱۵ روش استفاده از جوش شیرین برای سفیدی دندان

۴. آبلیمو

آبلیمو را مستقیم روی گردن بگذارید و پس از چند دقیقه بشویید.

– یا این‌که واحدهای برابری از آبلیمو و گلاب را ترکیب کرده و قبل از خواب روی گردن خود بگذارید.

رفع تیرگی گردن ۵: جو دوسر

جو دوسر یکی از بهترین درمان‌ها برای روشن کردن گردن است. ۲ قاشق غذاخوری پودر جو دوسر را با پوره گوجه فرنگی مخلوط کنید. آن را روی گردن خود بگذارید و پس از ۲۰ دقیقه بشویید. پس از آن از مرطوب کننده استفاده کنید. این کار را دو بار در هفته انجام دهید.

– همچنین می‌توانید پودر جو دوسر، شیر و عسل را مخلوط کنید. خمیر را روی گردن گذاشته و پس از ۳۰ دقیقه با آب ولرم بشویید. این کار را دو بار در هفته انجام دهید.

۶. عسل

عسل و آب گوجه فرنگی را مخلوط کرده و آن را به مدت ۱۵ دقیقه روی گردن بگذارید و به آرامی بمالید. آن را با آب گرم بشویید. این کار را هر روز تکرار کنید.

۷. ماست

خامه شیر تازه و ماست را ترکیب کرده و روی گردن بگذارید. ۵ دقیقه به آرامی ماساژ دهید. آن را با آب گرم مخلوط با آبلیمو بشویید. این کار را ۳ بار در هفته انجام دهید.

رفع تیرگی گردن ۸: روغن زیتون

روغن زیتون را با چند قطره آبلیمو ترکیب کرده و آن را روی گردن خود بگذارید. پس از ۲۰ دقیقه بشویید. هر روز این کار را تکرار کنید.

مطلب مرتبط: سفید شدن و رفع تیرگی واژن: ۱۴ روش خانگی سریع و موثر برای سفیدی واژن

۹. روغن نارگیل

روغن نارگیل را با کمی آب مخلوط کرده و آن را روی لکه‌های گردن بگذارید. ۵ دقیقه ماساژ دهید و بگذارید چند ساعت بماند. سپس آن را بشوییید. این کار را به طور منظم تکرار کنید.

۱۰. پوست پرتقال

مقداری پوست پرتقال را در برابر آفتاب خشک کنید. آن‌ها را آسیاب کرده و به شکل پودر درآورید. آن را با شیر مخلوط کرده و روی گردن خود بگذارید. پس از ۱۵-۱۰ دقیقه با آب سرد بشویید. این کار را دو بار در هفته انجام دهید.

– روش دیگر، مخلوط کردن پوست پرتقال رنده شده با شیر است. آن را بر ناحیه مورد نظر گذاشته و پس از ۱۰ دقیقه بشویید. این کار را هر روز تکرار کنید.

۱۱. جوش شیرین

۳ واحد جوش شیرین را با یک واحد آب مخلوط کنید. این خمیر را مستقیما روی گردن بگذارید و پس از چند دقیقه بشویید. در عرض دو هفته، نتایج را خواهید دید.

رفع تیرگی گردن ۱۲: سیب زمینی

سیب زمینی رنده شده یا آب سیب زمینی را روی گردن گذاشته و پس از ۱۵ دقیقه بشویید.

– همچنین می‌توانید آبلیمو و آب سیب زمینی را ترکیب کرده و روی گردن خود بگذارید. بگذارید حداکثر ۱۵ دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید. این کار را هر روز انجام دهید.

۱۳. آرد نخودچی

۲ قاشق غذاخوری آرد نخودچی و مقداری زردچوبه را مخلوط کنید. آب را به آن اضافه کنید تا به شکل خمیر درآید. این خمیر را روی لکه‌های تیره گردن بگذارید و پس از ۲۰ دقیقه بشویید. استفاده منظم از آن، نتایج شگفت انگیزی خواهد داشت.

۱۴. گلاب

گلاب را با چند قطره روغن اکالیپتوس ترکیب کرده و روی گردن بگذارید. به مدت ۵ دقیقه ماساژ دهید و با آب معمولی بشویید. این کار را ۳ بار در ماه انجام دهید.

رفع تیرگی گردن ۱۵: موز

موزهای رسیده را له کرد و با روغن زیتون مخلوط کنید. این ماسک را روی گردن خود بگذارید. پس از ۱۵ دقیقه با آب بشویید.

مواد غذایی سرشار از اسید فولیک, موز

۱۶. ماسک توت فرنگی و پاپایا

۲ قاشق غذاخوری پاپایای له شده را با دو عدد توت فرنگی له شده مخلوط کنید. این ماسک را روی گردن خود بگذارید. پس از ۱۰ دقیقه بشویید. این کار را یک بار در هفته انجام دهید.

۱۷. ماسک پاپایای خام

یک پاپایای خام را رنده کنید. آب آن را با استفاده از یک پارچه نرم بگیرید. مقداری آب به آب پاپایا اضافه کنید. آن را بر گردن گذاشته و پس از ۲۰ دقیقه بشویید.

۱۸. ماساژ با نشانسته برنج

یک فنجان برنج را در ۲ فنجان آب بجوشانید. زمانی که برنج پخته شد، آن را آبکشی کرده و آب آن را کنار بگذارید تا سرد شود. این آب را قبل از حمام روی گردن خود گذاشته و به مدت ۱۰ دقیقه آرام ماساژ دهید. این کار را به طور منظم تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

رفع تیرگی گردن ۱۹: شیر

شیر ساده را هر روز روی گردن خود بمالید تا لایه‌برداری کند. این کار، رنگ گردن را روشن می‌کند.

۲۰. آرد نخود

آرد نخود را با خامه تازه ترکیب کرده و این خمیر را روی گردن خود بمالید. پس از ۱۵ دقیقه با آب بشویید.

۲۱. روغن ویتامین E

مقداری روغن ویتامین E را گرم کنید. زمانی که به اندازه کافی گرم شد، آن را قبل از خواب روی گردن خود بمالید. این کار را هر روز و حداقل ۱۵ دقیقه انجام دهید.

۲۲. سفیده تخم مرغ

سفیده یک عدد تخم مرغ را با آبلیمو ترکیب کرده و آن را روی گردن خود بگذارید. بگذارید حداقل ۳۰ دقیقه بماند سپس با آب بشویید. این کار را یک بار در هفته انجام دهید.

رفع تیرگی گردن ۲۳: زردچوبه

پودر زردچوبه را با آب مخلوط کنید تا خمیری شود. آن را روی گردن خود بگذارید و پس از ۱۵ دقیقه با آب سرد بشویید. این کار را سه بار در ماه تکرار کنید.

خواص درمانی زردچوبه, درمان درد واژن

درمان های گیاهی برای رفع تیرگی گردن

۲۴. آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا درمانی طبیعی برای تمام دردهاست. ژل خالص آلوئه‌ورا را از برگ آن جدا کرده و آن را مستقیما روی گردن خود بگذارید. بگذارید ۲۰ دقیقه بماند سپس آن را بشویید. این کار را هر روز تکرار کنید.

۲۵. برگ نعنا

با ترکیب آب، برگ نعنای له شده و آبلیمو خمیر درست کنید. پس از ۲۰ دقیقه آن را با آب معمولی بشویید. این کار را به صورت یک روز در میان تکرار کنید.

۲۶. چوب صندل

مقداری پودر چوب صندل را با گلاب ترکیب کرده تا به شکل خمیر درآید. گردن خود را با آن بپوشانید و پس از چند ساعت بشویید. این کار را دو بار در هفته انجام دهید.

بایدها

– از مواجهه مستقیم با آفتاب بپرهیزید.

– هنگام بیرون رفتن، از ضد آفتاب استفاده کنید.

– زیاد آب بنوشید

– میوه تازه بخورید

نبایدها

– پس از لایه‌برداری گردن در هنگام شستن صورت، استفاده از مرطوب کننده را فراموش نکنید.

– خیلی گردنبدهای بدلی نپوشید

– برای ساعت‌های طولانی شال گردن نپوشید

– پس از گذاشتن آبلیمو روی پوست، در برابر آفتاب مستقیم قرار نگیرید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- مژگان گوران

منبع: homeremedyhacks

رفع تیرگی گردن: ۲۶ درمان خانگی رفع سیاهی پوست گردن


نوشته های مرتبط

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها