سایت

نرم افزار های مورد نیاز

تبلیغات متنی


همه مشاغل چیزهایی دارند که می تواند باعث استرس وارد کردن به فرد شاغل شود حتی در مشاغلی که به نظر نمی رسد کار مهم و پر استرسی صورت گیرد باز هم ردپایی از استرس به چشم می خورد. بعضی از مشاغل به خاطر ساعات بد کاری مثلا کار کردن در نیمه شب یا به خاطر کار کردن در جاهای خطرناک مثلا روی عرشه یک کشتی جنگی می توانند بسیار پر استرس به نظر برسند اما برخی از مشاغل هم هستند که در ظاهر استرس چندانی ندارند اما در واقع در فهرست ۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۸ قرار گرفته اند.

در ادامه با بخش کسب و کار سایت بازده همراه باشید تا با ۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۸ آشنا شوید. این مشاغل بر اساس معیارهایی همچون داشتن ضرب العجل های کاری، بررسی های اداری موشکافانه، فعالیت در معرض دید عموم، سفرهای زیاد، وجود خطر جانی برای فرد شاغل، وجود خطر جانی برای دیگران، شرایط محیطی، رقابت و بسیاری عوامل دیگر رتبه بندی شده اند.

۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۸

۱. پرسنل نظامی و ارتشی

این شغل یکی از آن مشاغلی است که زندگی شاغل مدام در معرض خطر جانی برای خودش و بقیه است از این رو چه به خودش آسیب برسد چه به سایرین یک نگرانی و استرس دائمی با فرد همراه است و به همین دلیل در فهرست پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۸ رتبه ۱ را دارد.

۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۸

۲.آتش نشانان

این شغل یک سرسختی و استقامت وصف ناپذیری را می طلبد و حتما خاطره جان فشانی آتش نشانان در حادثه پلاسکو را یادتان هست که روزها و هفته ها با چه استرس و مشقت و فداکاری مشغول به کار بودند. در این شغل بسیاری از افراد مجبور هستند از ساختمان های بلند به پایین بپرند یا به دل آتش بزنند تا آتشی را خاموش کنند.

مطلب مرتبط: ۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۷

۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۸

۳. خلبانان

در دوران طفولیت وقتی از بسیاری بچه ها درباره شغل مورد علاقه آینده شان سوال بپرسید می گویند که دوست دارند خلبان شوند. اما حتما شما خوب می‌دانید که خلبان ها با چه ریسک زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. دایما جان خودشان و صدها مسافر به تصمیمات آنان بستگی دارد و افراد بسیاری با اعتماد و امید به مهارت خلبان سوار بر این پرنده آهنین می شوند و در ارتفاع چند هزار متری زمین پرواز میکنند.

۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۸

۴. افسران پلیس

از نظر درآمدی نیروهای پلیس هم درآمد چندان شگفت انگیزی ندارند اما می توان گفت همان نوع استرس نیروهای نظامی و ارتشی در افسران پلیس هم دیده می‌شود و اینکه به طور دایمی در معرض ریسک جانی و امنیتی هم قرار دارند. و همین موضوع باعث شده که این شغل در فهرست پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۸ قرار بگیرد.

مطلب مرتبط:شغل های پراسترس: قید این ۲۹ شغل را بزنید اگر استرس دوست ندارید

برنامه ریز و هماهنگ کننده رویدادها

۵. برنامه ریز و هماهنگ کننده رویدادها

در این شغل عموما ریسک جانی و بدنی برای فرد شاغل وجود ندارد و شاید یک شغل جذاب هم به نظر برسد. اما شما تصور کنید فرد شاغل در این شغل مدام باید نگران این باشد که زمان سرو غذا چند دقیقه جابجا نشود،‌ دعوتنامه ای اشتباهی نشده باشد، در برنامه های سخنرانی اشتباهی رخ ندهد، همه ملزومات مورد نیاز رویداد سروقت و درست و کامل به محل برگزاری برسند و بسیاری نگرانی های دیگر که می توانند این شغل را در زمره مشاغل بسیار پر استرس قرار دهند.

مدیر اجرایی روابط عمومی

۶. مدیر اجرایی روابط عمومی

مدیران روابط عمومی مسئولیت اعتبار و شهرت مشتریان خود را بر عهده دارند. آنها فقط نباید تدارکات را مدیریت کنند بلکه باید ادراکات و افکار عمومی را نیز مدیریت کنند. و شما تصور کنید تعامل اشتن با یک مشتری که مثل کوه آتش عصبانی است چقدر استرس به فرد شاغل در این شغل وارد می کند. ندارند، آنها باید مدیریت ادراک و افکار عمومی را مدیریت کنند. و این طول می کشد بسیاری از ناخن گزش. به ویژه هنگامی که مشتریانشان کاری را انجام می دهند که نیاز به خاموش کردن آتش دارند (البته، البته آتش سوزی).

مطلب مرتبط: استرس محل کار : بیماری همه‌گیر قرن ۲۱‌ام

۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۸

۷. مدیر ارشد اجرایی شرکت

اگر شما در راس هرم یک موسسه/شرکت / سازمان هستید فقط افزایش ارزش سهام و گرفتن پاداش های چند میلیونی مخصوص شما نیست بلکه وظیفه رشد و توسعه و رقابت در بازار پر استرس هم با شماست و این مسئولیت و تصمیم گیری یک نگرانی و استرس دائمی را به شما تحمیل می کند.

گوینده و مجری خبری

۸. گوینده و مجری خبری

یک مجری یا گزارشگر مجبور است در هر شرایطی آرامش خودش را حفظ کند و در برنامه های زنده و حساس مراقبت کلام خود باشد و بدون هیچگونه خطا و اشتباهی متن خود را به زیبایی بگوید. او باید همیشه آماده باشد و روی تمام حرکات و کلام خود کنترل کافی داشته باشد. حتما خطای اخیر مجری مشهور تلویزیون را خاطرتان هست که تا ماه ها دست‌ماییه شوخی کاربران فضای مجازی بود و طعنه های مردم برای مجری گوینده‌ی جمله مشهور به سفر قطر کنند! استرس بسیار زیادی به همراه داشت.

مطلب مرتبط: انواع استرس:۷ نوع استرس و ۹ روش مقابله با استرس

 فعالیت مطبوعاتی و روزنامه‌نگاری

۹. فعالیت مطبوعاتی و روزنامه‌نگاری

در این شغل واقعا پول زیادی نیست اما همیشه ریسک و خطر جانی و آبرویی وجود دارد و برای به سرانجام رسیدن یک پرونده باید با انواع و اقسام مشکلات حقوقی، قانونی، امنیتی و جانی دست به گریبان بود. و از همه این بلایا که جان سالم به در ببرید در بازار پر رقابت که دزدهای اینترنتی آماده به تاراج بردن زحمات و حاصل کار شما هستند و سرقت ادبی و سرقت محتوا شما را به مرحله طاقت فرسای تحمل استرس می رساند.

به ساده ترین شکل ممکن برای توضیح این مطلب نگارش همین مطلب را تصور کنید که توسط سایت بازده و یک مترجم مشخص برگردانده و نگاشته شده است اما بلافاصله پس از انتشار با حذف تمامی نام و نشان از نویسنده و منبع در بسیاری از سایتهای مختلف منتشر می شود و هیچ حقوق مادی و معنوی برای مالک سایت و مترجم قائل نمی شوند و دزدی محتوا را حق خود می‌دانند.

راننده تاکسی

۱۰. راننده تاکسی

رانندگان تاکسی مدام با افراد بی رحم، خطرناک، مست و معتاد، خشن و بی پول طرف هستند و همه اینها را در کنار ترافیک ، آلودگی هوا ، کمبود پارکینگ، نداشتن بیمه، زیاد شدن رقبا و خطر انواع و اقسام تصادفات هم قرار دهید. و تمام این موارد استرس زا در ازای حقوق ناچیزی است که زحمات آنان را جبران نمیکند. از این رو این شغل هم در فهرست پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۸ قرار می گیرد.


ترجمه تحریریه سایت کسب و کار بازده- پریسا جعفری

منبع: thejobnetwork

۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۸


نوشته های مرتبط

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها