سایت

نرم افزار های مورد نیاز

تبلیغات متنی


انتخاب یک سینه بند یا سوتین که به درستی سایزتان باشد ممکن است برای بسیاری از شما یک رویای غیرممکن به نظر برسد. اما دیگر این‌طور نیست! یک سینه بند مناسب باعث می‌شود که به راحتی فعال و پر جنب و جوش باشید. اگر فکر می‌کنید که به اندازه‌ی کافی تلاش کرده‌اید و هر بار برای انتخاب سینه بند شکست خورده‌اید، خواندن این نوشتار راهنمای خرید سینه بند برای‌تان مفید خواهد بود.

راهنمای خرید سینه بند

بسیاری از زنان جوان برای کاهش درد پشت و زیبایی پستان، سینه بند سفارشی استفاده می‌کنند. یک مطالعه نیز به این نتیجه رسید که مناسب بودن اندازه‌ی سینه بند، می‌تواند مزایای بالقوه‌ای را در برابر درد قفسه‌ی سینه و درد سینه  در زنان جوان داشته باشد. احتمال زیادی دارد که زنان با سینه‌های بزرگ سینه بند با سایز نادرست بپوشند.

این مطالعه نشان داد که ۸۰ درصد از زنان سینه بند نادرست می‌پوشند، که ۷۰ درصد از آن‌ها سینه‌ بند تنگ و ۱۰ درصد سینه بند بزرگ‌تر از سایز واقعی سینه‌شان می‌پوشند.

پژوهش دیگری نشان داد که استفاده از سینه بند تنگ به مدت چند ساعت با افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان در زنان ارتباط دارد. نوع پارچه، فلز زیر سوتین و بسیاری از عوامل دیگر روی آزاردهنده بودن سینه بند تاثیرگذار هستند. و این مطالعه که چند سوژه داشت، نتیجه می‌گیرد که پوشیدن یک سوتین تنگ نه فقط آزادهنده است، بلکه خطر هم دارد.

شرکت‌کنندگان در این مطالعه بر اساس عوامل زیر مورد ارزیابی قرار گرفتند:

–  سینه بندی که پوشیدند

– مدت زمان پوشیدن سینه بند

– پارچه‌ی سینه بند

– مواد فنر زیر سینه بند

– عادات کلی پوشیدن سینه بند

نتايج تحقیق

بر اساس این عوامل، به وضوح مشخص شد زنانی که سینه بندهای تنگ می‌پوشیدند برای مدت طولانی در معرض خطر بالقوه‌ی توسعه‌ی عوارض ناشی از سرطان پستان هستند. خطر ابتلا به سرطان در زنانی که حداقل ۱۶ ساعت در روز سینه بند می‌پوشیدند، بیش‌تر از افرادی بود که تنها ۸ ساعت در روز سوتین استفاده داشتند.

بر اساس تمام این داده‌ها، می‌توان گفت که انتخاب سوتین مناسب بیش‌تر یک مسئولیت است تا تمایل. سوتین بسته به این‌که چه‌قدر آن را بپوشید و چه‌طور آن را بشویید، می‌تواند دوام زیادی داشته باشد. شما باید برای خرید سبک‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنید تا بتوانید سینه بندی را که واقعا مناسب‌تان است انتخاب کنید.

پیدا کردن سینه بند مناسب مانند پیدا کردن قطعه‌ی گم‌شده‌ی پازل است که برای داشتن ظاهری مناسب ضرورت دارد. سوتین روی کل لباس شما تاثیرگذار است، سینه‌ی شما را به درستی پشتیبانی می‌کند و ناراحتی را کاهش می‌دهد. بنابراین بیایید بیش‌تر از این درنگ نکنیم و با هم نگاهی داشته باشیم به نکاتی که در هنگام خرید سینه بند باید مد نظر داشته باشید!

مطلب مرتبط: ۱۰ رایج ترین اشتباهات زنان در رابطه با لباس زیر و راه های اجتناب از آنها

۱. انتخاب نوع سینه بند

چنان‌چه از قبل هم می‌دانید، انواع فراوانی از شکل و سایزهای مختلف سینه بند در بازار وجود دارد. حتی اگر ترجیح و سیلقه‌ی شخصی‌تان را در رابطه با سینه بند کمی متعادل کرده باشید، باز هم خوب است بدانید که چه گزینه‌هایی برای شما وجود دارد.

پس از پیدا کردن سوتین مناسب، در نهایت لباس‌های‌تان را می‌پوشید و احساس خوبی با آن‌ها خواهید داشت. منظورمان این است که سینه بندهای خاصی فقط برای بعضی از بلوزها و تاپ‌ها مناسب هستند. انواع سینه بند عبارتند از:

– سینه بندهای پوش آپ:

این نوع سوتین برای بلوزها و تاپ‌هایی به درد می‌خورد که برش یقه‌شان عمیق یا پایین‌تر از حد معمول است. اگر می‌خواهید خط سینه‌تان را به رخ بکشید، پوشیدن این نوع سوتین بهترین راه است. سینه بند پوش آپ سینه‌های شما را خوش فرم‌ می‌کند.

– سینه بند تی‌شرت :

این نوع سینه بند ظاهر ساده‌ای دارد و برای تی‌شرت‌‌های فیت تن‌تان بسیار مناسب است. بیش‌تر انواع سوتین دوخت قابل‌توجهی دارند که ممکن است از روی لباس به صورت برجسته‌ای مشخص باشد. البته این موضوع در مورد سینه بند تی‌شرت صدق نمی‌کند. این نوع سوتین هیچ دوخت یا برجستگی قابل رویتی ندارد.

– سینه بندهای ورزشی:

این نوع سینه بند زمانی عالی است که می‌خواهید در هنگام ورزش کردن از سینه‌های‌تان حمایت کنید. یک سوتین ورزشی حرکت سینه‌ها را به حداقل می‌رساند، بنابراین از تکان خوردن سینه‌ها در زمان انجام تمرنیات سنگین کاردیو جلوگیری می‌کند.

– سینه بند استراپلس (بدون بند):

این نوع سینه بند بدون بند است. سوتین استراپلس برای تاپ‌ها و پیراهن‌های بدون آستین فوق‌العاده است. حتی برای لباس‌هایی که نوارهای استاندارد ندارند. و سینه بند بدون بند واقعا سر و وضع‌تان را تکمیل می‌کند.

– سوتین نواری:

اگر شما بلوزی بپوشید که بدون بند است و حلقه آستین‌های بزرگ دارد، یک سوتین نواری به دردتان می‌خورد. این نوع سینه بند با طراحی فوق‌العاده و جذاب برای لباس‌تان عالی است. شما همچنین باید بدانید که سینه بند نواری پشتیبانی بسیار کمی از سینه‌ها ارائه می‌دهند و بنابراین برای استفاده‌ی طولانی مدت مناسب نیست.

راهنمای خرید سینه بند

– سینه بند کانتور:

یک سینه بند کانتور دارای ابر ساده است، و در عین حال کاپ‌ها طراحی ساده و صاف دارند. شما می‌توانید یک سوتین کانتور برای تی‌شرت و تاپ‌های جذب مناسب است. این نوع سینه بند سینه را بالا نمی‌کشد، اما از آن‌ها پشتیبانی کرده و راحتی را به شما ارائه می‌دهد.

این احتمال وجود دارد که شما به همه‌ی این سینه بندها نیاز نداشته باشید. اما اگر یک کمد کامل داشته باشید، انتخاب نوع مناسب سوتین برای لباس‌تان مطمئنا مفید خواهد بود.

علاوه بر این‌ها چند نکته‌ی دیگر نیز در مورد انتخاب نوع مناسب سوتین وجود دارد که در زیر می‌بینید:

۱. همیشه سراغ رنگ‌های خنثی بروید، به ویژه هنگامی که برای تی‌شرت خرید می‌کنید یا سینه بندهای کانتور می‌خرید.

۲. با توجه به شرایط کارتان، استفاده از سینه بندهای پر از ابر ممکن است منجر به افزایش رطوبت و گرما شود. بنابراین سعی کنید برای ساعت‌های طولانی سینه بندهایی را بپوشید که ابر کم‌تری دارند.

۳. اگر می‌خواهید به حالت طبیعی و بدون ابر فراوان سینه‌های‌تان کمی بالاتر برود، می‌توانید کاپ‌های زاویه‌دار را انتخاب کنید. آن‌ها بسیار سبک‌تر هستند و در مقایسه با سینه بندهای ابردار راحتی بیش‌تری دارند.

مطلب مرتبط: ۲۰ بهترین روش از بین بردن لکه چربی روی لباس

۲. اندازه‌گیری سایز دور سوتین (یا دور سینه)

روش‌های زیادی برای اندازه‌گیری دور سینه وجود دارد. مثلا یک روش این است که یک سوتین بدون ابر بپوشید، از یک نوار اندازه‌گیری (متر) استفاده کنید و آن را از پشت تا جلو دور تا دور روی سطح دور سینه نگه دارید. شما باید دور سینه، درست بالای سینه را اندازه بگیرید.

اگر می‌خواهید دقیق‌تر اندازه‌گیری کنید، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. یک نوار را دور تا دور ببندید. شما باید نوار اندازه‌گیری (متر) را زیر سینه نگه دارید تا اندازه‌گیری دقیق (به اینچ) انجام شود.

۲. مطمئن شوید نوار اندازه‌گیری افقی و راحت است.

۳. هنگام گرفتن اندازه دست‌های‌تان را پایین نگه دارید. برای این کار شاید بهتر باشد از شخص دیگری کمک بگیرید.

۴. در صورتی که اندازه‌ی دور سینه‌تان شما یک عدد فرد است، مثلا ۳۱ یا ۳۳، همیشه می‌توانید آن را به ۳۲ یا ۳۴ یا حتی پایین‌تر گرد کنید. بسته به سطح راحتی شما، اندازه‌ی دور سینه‌تان می‌تواند ۳۰ یا ۳۲ باشد.

۵. و اگر اندازه‌ی دور سینه‌تان یک عدد زوج است، یعنی ۳۲ یا ۳۴، می‌توانید یک شماره پایین‌تر و بالاتر را بر اساس اندازه‌ی سینه و نوع بدن‌تان انتخاب کنید.

۶. آخرین مرحله اضافه کردن ۵ اینچ بیش‌تر است در صورتی که اندازه‌ی دور سینه‌تان یک عدد فرد است، و در عین حال اگر این عدد زوج است، به آن ۴ تا اضافه کنید. عدد حاصل سایز دور سینه‌تان است. برای مثال، اگر شما ۳۲ را گرفته‌اید، اندازه نهایی دور سینه‌تان ۳۲ به علاوه ۴ و در واقع ۳۶ اینچ است.

اهمیت اندازه دور سینه

این تمام چیزی است که باید در مورد سایز دور سینه بدانید. این روش سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای انتخاب نوع مناسب سوتین است. و برای زنانی که برای پیدا کردن اندازه‌ی مناسب مشکل دارند، توجه به اندازه‌ی دور سینه، قطعا کمک خواهد کرد.

در حالی که اکثر زنان سوتین را می‌پوشند و بعد به این نتیجه می‌رسند که آیا مناسب است یا نه، مهم است که اندازه‌های سوتین خودتان را بدانید به این دلیل که پوشیدن یک سوتین راحت می‌تواند منجر به داشتن یک سبک زندگی فعال‌تر و سالم‌تر شود بدون آن که حالتی ناخوشایند و ناراحتی برای‌تان به وجود بیاورد.

شما همچنین باید بدانید که باند دور سینه بند، قسمت پشتیبانی‌کننده‌ی هر سینه بندی است. این باند کمک می‌کند تا یک پایه‌ی سفت و حمایتی برای سینه های شما ایجاد شود و در عین حال به سینه‌ها فرم می‌دهد، از آن‌ها پشتیانی می‌کند و سبب می‌شود که سینه‌ها برای پوشیدن لباس‌های متفاوت شکلی زیبا داشته باشند.

بهترین روش برای اندازه‌گیری این باند، قرار دادن دو انگشت بین باند و پوست شما است. اگر انگشت‌ها به خوبی در این ناحیه فیت شوند، نشانه‌ی خوبی است. اگر این‌طور نیست، دو احتمال وجود دارد: باند سوتین یا خیلی شل و یا خیلی سفت است. بر این اساس می‌توانید چند اینچ از اندازه‌ی باند کم کنید یا چند اینچ به آن اضافه کنید.

پوشیدن باندهای پهن‌تر برای مدت زمان طولانی، پشتیبانی و سازگاری بیش‌تری در مقایسه با باندهای باریک‌تر دارد. بنابراین قبل از پایان خریدتان این نکات را باید مد نظر داشته باشید.

مطلب مرتبط: ۱۰ گرانترین برند لباس دنیا را بشناسیم

راهنمای خرید سینه بند

۳. اندازه‌گیری کاپ سینه بند

نکته‌ی بعد که برای انتخاب سوتین مناسب مهم است، اندازه‌گیری کاپ سینه است. سایز کاپ سوتین مهم‌ترین فکتور برای انتخاب یک سینه بند نیست، اما به هر روی اهمیت دارد.

در این‌جا نحوه‌ی اندازه‌گیری کاپ سوتین را می‌بینید:

۱. سینه‌تان  را به موازات زمین نگه دارید. این متد در واقع شیوه‌ای غیر متعارف برای اندازه‌گیری اندازه‌ی کاپ است، اما دقت زیادی دارد. علت این‌که برای مشخص کردن سایز کاپ باید خم شوید، این است که به این ترتیب تمام بافت‌های پستان‌تان را اندازه می‌گیرید و نه فقط آن‌هایی که زمان ایستادن دیده می‌شوند.

۲. یک نوار را دور تا دور سینه‌تان ببندید، به آرامی فشار دهید به طوری که راحت باشد. اگر بیش از حد تنگ یا خیلی شل باشد منجر به اندازه‌گیری نادرست می‌شود.

۳. نوار اندازه‌گیری (متر) را به صورت افقی و ملایم نگه دارید. باید اطمینان حاصل کنید که آن را نسبتا همتراز با زمین است. شما می‌توانید این کار را با اندازه‌گیری در مقابل یک آینه انجام دهید یا از شخص دیگری کمک بگیرید.

۴. برای اندازه‌گیری درست سایز کاپ، به اندازه‌ی دور سینه هم نیاز دارید. بنابراین تفریق سایز دور سینه و سایز کاپ، اندازه‌ی نهایی کاپ است که باید به آن اتکا کنید. به عنوان مثال، اگر اندازه‌ی دور سینه‌ی شما ۳۴ و اندازه‌ی کاپ شما ۳۵ باشد، اندازه کاپ ۱ اینچ است.

۵. هیچ سایز ثابتی برای کاپ سینه وجود ندارد بنابراین تفاوت هر چه که باشد شما کاپ ایده‌آل خودتان را دریافت خواهید کرد. سایز کاپ سینه‌تان چنین چیزی خواهد بود:

اگر تفاوت …

– کم‌تر از ۱ اینچ – اندازه‌ی کاپ شما “AA”

– ۱ اینچ – اندازه‌ی کاپ شما “A”

– ۲ اینچ – “‌B”

– ۳ اینچ – “C”

– ۴ اینچ – “D”

– ۵ اینچ – “DD”

– ۶ اینچ – “DDDD”

و به همین ترتیب…

اگر تفاوت انداز‌ه‌ی کاپ شما بیش از ۵ اینچ باشد (یعنی سینه‌های نسبتا بزرگی دارید)، و ممکن است لازم باشد با یک متخصص حرفه‌ای صحبت کنید. چنین توصیه‌ای به این دلیل است که شرکت‌های مختلف تولید سینه بند برچسب سایز کاپ متفاوتی دارند، بنابراین دانستن اندازه‌ی مناسب کاپ سوتین برای خرید اهمیت دارد. به این ترتیب شما مجبور نیستید سینه بندی بپوشید که در آن راحت نیستید و سایزتان نیست.

در حال حاضر سینه بندها بر اساس اندازه‌های مختلف از ۳۴C، ۳۴B و غیره طبقه‌بندی شده‌اند. در واقع ، “۳۴” برای اندازه‌ی دور سینه‌ی شما و “C” برای سایز کاپ شماست. این دو عامل را با یکدیگر در ذهن داشته باشید و به راحتی و بدون صرف زمان زیادی می‌توانید سوتین سایز مناسب‌تان را پیدا کنید!

در ذهن نگه داشتن این عدد آسان است، این‌طور نیست؟

Image result for choose bra

مطلب مرتبط: ۱۰ بهترین برند پوشاک دنیا که باید بشناسید

۴. سینه بند مناسب سینه‌ی شما

پس از اندازه‌گیری اندازه ‌ی دور سینه و سایز کاپ‌تان، شما هنوز هم نیاز به زمان بیش‌تری دارید تا بتوانید مناسب‌ترین سینه بند را برای خودتان پیدا کنید. حتی اگر شما سوتین سایز خودتان را پیدا کنید، این احتمال وجود دارد که هنوز هم فیت تن‌تان نباشد و با آن احساس راحتی نداشته باشید.

تولید یک سینه بند فقط به اندازه‌ی سینه یا کاپ بستگی دارد. اگر سینه‌های کوچک دارید، بدان معنا نیست که کاپ “A” مناسب‌تان است و در مقابل اگر سینه‌های بزرگ دارید قطعیتی وجود ندارد که کاپ “D” برای‌تان کاملا اندازه است. اندازه‌ی کاپ سینه بند با اندازه‌ی دور سینه‌ی آن (باند) متناسب است. بدون آن نمی‌توان سوتین را اندازه‌گیری کرد.

به عنوان مثال، شما در فروشگاه برای پیدا کردن یک سینه بند کاپ “D” قدم می‌زنید. در آن‌جا با سایزهای مختلفی روبرو می‌شوید از قبیل ۳۲D، ۳۴D، ۳۶D و غیره. اگر اندازه‌ی دوره‌ی سینه‌ی کوچکی دارید، پس ۳۶D مناسب شما نیست. از این رو، با در نظر گرفتن هر دو فاکتور، یعنی اندازه‌ی کاپ و سایز دور سینه، هنگام انتخاب سینه بندی که برای شکل سینه‌ی شما مناسب است، اهمیت زیادی دارد.

در این‌جا چند نکته می‌بینید که برای خرید سینه بند جدید باید مد نظرتان قرار بدهید:

۱. باند دور سینه باید بیش‌ترین پشتیبانی را از سینه‌ها انجام بدهد؛ این کار فقط بر عهده‌ی بندها نیست. اگر شما قادر به قرار دادن ۲ انگشت در زیر باند دور سینه هستید، بدان معنی است که سوتین برای شما مناسب است.

۲. این‌که مقداری از بافت سینه از طرفین بیرون می‌زند، نشانه‌ی خوبی نیست. دو طرف سینه و قسمت زیر بغل باید خوب داخل سینه بند جا بشوند.

۳. جایی که دو کاپ به هم می‌رسند، در مرکز، گُر نامیده می‌شود. یک گر مسطح به این معنی است که سوتین  برای شما مناسب است. این قسمت نباید داخل پوست بین سینه‌ها فرو برود.

۴. آخرین چیزی که باید به دنبال آن باشید، یک منحنی تمیز و صاف در سوتین است. برخی از سینه بندها علامت بزرگی در بافت قسمت بالای سینه ایجاد می‌کنند، به ویژه در صورتی که به مدت طولانی آن را بر تن داشته باشید. شما به سینه بندی نیاز دارید که به راحتی بر روی سینه‌تان قرار می‌گیرد، و راحتی را بدون هیچ گونه فشاری فراهم می‌کند.

برای بررسی مفصل‌تر، بیایید نگاهی به شکل‌های مختلف سینه داشته باشیم تا بتوانید سوتین  مناسبی را انتخاب کنید:

* شکل پیش‌گونه‌ی سینه: هر نوع سینه بندی برای این شکل پستان مناسب است. این مدل سینه گرد و گوشتالو است.

* سینه‌ی نابرابر: این شکل سینه زمانی است که یک سینه بزرگ‌تر یا کوچک‌تر از سینه‌ی دیگر باشد. به عبارت دیگر، دو سینه به لحاظ شکل یا اندازه یکسان نیستند. تفاوت بزرگی به لحاظ اندازه وجود ندارد، اما بد نیست در هنگام اندازه‌گیری سینه و دور سینه مورد توجه قرار بگیرد.

سینه بندهای ابری (ابر نازک)، پوش آپ، کانتور کاپ، و سینه بندهای پلانج برای این نوع سینه ایده‌آل هستند.

* سینه‌های مخروطی شکل: سینه‌های مخروطی، چنان‌چه از نام‌شان پیداست، بیش‌تر شکل مخروطی دارند تا گرد. زنان دارای سینه‌های کوچک‌تر اغلب سینه‌های مخروطی دارند.

کانتور، تیشرت، پوش آپ، ورزشیب، و سینه بندهای نواری برای سینه‌های مخروطی ایده‌آل هستند.

* سینه‌های لاغر: کلا اندازه‌ی دور هر سینه در این شکل از سینه کوچک‌تر از دور سینه‌های پیش‌گونه یا مخروطی است. از این رو، سینه‌ها لاغرتر و بلندتر به نظر می‌رسند، به خصوص در زنانی که سینه‌های کوچک‌تر دارند.

سینه بندهای پلانج، نواری، کانتور، ابری نازک و پوش آپ برای سینه‌های لاغر مناسب هستند.

۵. چه سینه بندی برای لباس شما مناسب است؟

خرید سوتین ممکن است یکی از موارد مورد علاقه‌ی شما باشد، فقط در صورتی که آن را به درستی انجام دهید. چگونه می‌توانید سایز و شکل مناسب با لباس‌تان را پیدا کنید؟ این قسمت از نوشتار می‌تواند شما را در این رابطه کمک کند.

* انتخاب خط گردن مناسب:

انواع مختلف خط گردن بر اساس نوع سینه بندی که شما دوست دارید، وجود دارد. و از آن‌جایی که هر روز لباس‌های مختلفی می‌پوشید، داشتن چند سبک پایه‌ی خط گردن ایده‌ی بدی نیست. به عنوان مثال، پوشیدن یک سینه بند با یک خط گردن باز برای بلوزها و لباس‌های راحت و غیررسمی روزانه عالی است. و اگر قصد دارید سینه بند مناسب‌تری بپوشید، نوع پوش آپ یا ابری بسیار برای‌تان مناسب‌ خواهد بود.

برخی از سینه بندها خط گردن بالایی دارند برای تی‌شرت‌ها و بلوزهایی که یقه‌های نسبتا بسته دارند مناسب هستند. شما فقط زمانی می‌توانید سینه بند مناسب را زیر لباس‌تان بپوشید که چند سبک اولیه از آن را داخل کمدتان داشته باشید.

* انتخاب رنگ سینه بند:

پوشیدن سینه بند های نئون زیر تی‌شرت‌های ساده، ترجیحا سفید، هرگز ایده‌ی خوبی نیست. شما می‌توانید سینه‌ بندهای شفاف را برای لباس‌های سبک و نازک استفاده کنید. اکثر زنان سینه بندهای بدون رنگ را انتخاب می‌کنند، زیرا این رنگ ابتدایی‌ترین و ایمن‌ترین رنگ سینه بند است.

صرف نظر از آن‌چه که می‌پوشید، یک سینه بند بدون رنگ اصلا دیده نخواهد شد. دیگر رنگ‌های اساسی که باید داشته باشید، عبارتند از سفید، سیاه و بژ.

نکته‌ی قابل اهمیت دیگر این است که هماهنگی سینه بند با لباس هم مهم است. لباس‌تان طوری است که کمرتان معلوم می‌شود؟ در این صورت یک سینه بند که قسمت پشت را ندارد، کمک خواهد کرد.

به عنوان مثال، سینه بند ابری یا بدون ابر استاندارد برای تی‌شرت  ضروری است. این نوع سینه بند میزان مناسبی از راحتی و پشتیبانی را برای استفاده‌ی طولانی مدت ارائه می‌دهد. همچنین، پوشیدن سینه بند بدون فنر برای لباس‌های تنگ و چسبنده، راحتی و آرامش به شما می‌دهد. یک سینه بند پلانج یا پوش آپ برای لباس‌های یقه هفت مناسب خواهد بود. و یک سینه بند بدون بند برای لباس‌های دکولته و فانتزی راحت‌تر است.

اگر شما به طور مرتب به فرزندتان شیر می‌دهید، یک سینه بند شیردهی برای‌تان مفید خواهد بود.

اگر به دنبال سینه بند مناسب لباس هایی که می‌پوشید هستید، نکات زیادی وجود دارند که باید مد نظر داشته باشید.

شما حتی می‌توانید یک سینه بند قابل تبدیل با بندهای قابل تنظیم و قابل جابجایی خریداری کنید که چند کاره محسوب می‌شود. برخی خانم‌ها این نوع سینه بند را سینه بند چند منظوره می‌نامند. شما می‌توانید زمانی که لازم است بندها را جدا کنید، طراحی بند را با توجه به لباس‌تان تغییر دهید، و راحت‌ترین حالت ممکن را انتخاب کنید و در عین حال به خوبی از سینه‌های‌تان پشتیبانی کنید!

۶. از یک فرد حرفه‌ای کمک بگیرید

گرفتن مشاوره‌ی حرفه‌ای برای اطمینان از مناسب بودن سینه بند نیز مهم است. این احتمال وجود دارد که شما سال‌ها و بدون هیچ گونه توجهی سینه بند نامناسبی را بر تن می‌کرده‌اید. و تنها کسی که می‌تواند شما را از چنین اشتباهی بیرون کند، یک متخصص حرفه‌ای است.

اگر سال‌هاست که B۳۶ می‌پوشید، تصور کنید که چه‌قدر متحیر خواهید شد وقتی یک متخصص به شما بگوید که سایزتان در واقع B۳۴ هستید. سینه بندی که پس از مشاوره با یک متخصص حرفه‌ای انتخاب کنید راحت و مناسب خواهد بود. اگر درحال خرید یک سینه بند در یک فروشگاه هستید، همیشه یک فرد حرفه‌ای برای کمک به شما وجود دارد.

حتی اگر اندازه‌های‌تان را به همراه دارید، باز هم بسیار مهم است که قبل از انتخاب سینه بند آن را امتحان کنید به این دلیل که دو سینه بند از یک سایز بر تن شما به یک صورت نیستند. ممکن است یکی گشادتر یا تنگ‌تر باشد.

۷. بررسی برخی مسائل رایج

آیا از شایع‌ترین مشکلاتی که بیش‌تر زنان پس از انتخاب سینه بند نادرست با آن‌ها مواجه می‌شوند، اطلاع دارید؟ شاید بهتر باشد نگاهی به این مشکلات داشته باشید.

* بندهای سینه بند در تنم فرو می‌روند:

این مشکل زمانی رخ می‌دهد که بندهای سینه بند بیش از حد تنگ هستند یا زمانی که نوار سینه بند بیش از حد شل است. این مشکل همچنین زمانی می‌تواند رخ بدهد که بندهای سینه بند برای پوشیدن طولانی به شدت نازک هستند.

هنگامی که بندهای سینه بند داخل بدن‌تان فرو می‌روند، ممکن است قرمزی و فرورفتگی در شانه‌های‌تان ایجاد شود. ممکن است در ابتدا متوجه این مشکل نشوید، اما با گذشت زمان، بندها ناراحتی و درد زیادی زیادی ایجاد می‌کنند.

در اغلب موارد، اندازه باند دور سینه بند برای پشتیبانی از سینه‌ها بیش از حد سست است. بنابراین بندها بیش‌تر کار باند را انجام می‌دهند که اصلا درست نیست. اگر سینه‌های بزرگ دارید، احتمال بیش‌تری وجود دارد که این مشکل را تجربه کنید به این دلیل که وزن پستان شما بندهای سینه بند را پایین می‌کشد. همین باعث فرو رفتن بندها داخل شانه‌ها می‌شود، به ویژه اگر شما یک سبک زندگی فعال داشته باشید.

* بیرون زدن مقداری از بافت سینه از کنار سینه بند:

این مشکل زمانی است که پوست اضافی سینه یا مقداری از بافت سینه در زیر بغل از سینه بند بیرون می‌زند و دیده می‌شود.

تنها راه‌حل شما برای مبارزه با بیرون زدن مقداری از بافت سینه این است که سینه بند سایز مناسب خودتان را بپوشید. شما نیاز به چیزی دارید که کاپ سینه‌های‌تان را خوب پشتیبانی می‌کند. این سینه بند باید به درستی همه‌ی بافت‌های پستان را محاصره کند تا هیچ بخشی از سینه بیرون نزند.

زنان دارای سینه‌های بزرگ اغلب با این مشکل مواجه می‌شوند. این اتفاق باعث قرمزی و افزایش میزان تعریق می‌شود به این دلیل که بافت سینه بیش از حد به پوست مالیده می‌شود.

* فنرها در قسمت وسط دو سینه مسطح نیستند:

این مشکل بسیار شایع است و غالبا نادیده گرفته می‌شود. شما می‌توانید این مشکل را با بررسی فنرها در جایی که بین سینه‌ها به هم می‌رسند، بررسی کنید. این قسمت به عنوان گُر نیز شناخته شده‌است. علت بروز این مشکل ممکن است این باشد که سینه بند شما بیش از اندازه بزرگ است یا قادر به پشتیبانی کامل از سینه‌ها نیست.

نادیده گرفتن این مشکل می‌تواند به طور بالقوه به سینه بند آسیب برساند مثلا این‌که سبب شکستن مرکز شود.

۷. مراقبت از سینه بند

اکنون که شما برخی از حقایق جالب را در مورد سینه بند خواندید، بیایید کمی درباره‌ی نگهداری آن‌ها به منظور رعایت بهداشت صحبت کنیم. شستن لباس زیر به سادگی شستن لباس‌های دیگر نیست. نکات زیادی در رابطه با شستن سینه بند وجود دارد، هم بر اساس تعداد دفعات شستشو و هم شرایط آب. بنابراین بیایید شروع کنیم!

۱. بر خلاف دیگر لباس‌ها، باید سینه بندتان را فقط دو بار پس از پوشیدن بشویید.

۳ بار هم ممکن است اگر پارچه‌ی سینه بند کثیف به نظر نمی‌رسد. استفاده از یک سینه بند به مدت چند روز، سبب شل شدن و کش آمدن آن می‌شود. و این چیزی نیست که شما بخواهید، با توجه به این‌که لباس زیر زنانه گران است.

۲. اگر در هوای گرمسیری زندگی می‌کنید، رطوبت زیادی در فضا وجود دارد.

در چنین مواردی، شستشوی سینه بند بعد از هر بار استفاده، ایده‌ی خوبی است. در هوای گرم، رطوبت موجب عرق کردن و خروج بیش از حد چربی از پوست می‌شود که به لایه‌های سینه بند نفوذ می‌کند. این فرایند می‌تواند باعث ایجاد باکتری و / یا میکروارگانیسم‌های دیگر شود.

۳. برای علاقه مندان به تناسب اندام، شستن یک سینه بند ورزشی پس از هر بار استفاده بسیار مهم است.

قطعا شما دوست ندارید که وقتی سینه بند ورزشی‌تان را برای شروع تمرینات سنگین بر تن می‌کنید بوی بد عرق بدهد. چنین چیزی غیر بهداشتی و ناخوشایند است. بلافاصله پس از استفاده از سینه بند ورزشی آن را بشویید و پهن کنید که شب تا صبح خشک شود و  روز بعد آن را بپوشید.

۴. اگر نمی‌خواهید از مواد شوینده برای شستشوی سینه بندتان استفاده کنید، می‌توانید آن را در آب سرد آبکشی و بعد در هوای آزاد خشک کنید.

این روش برای شستن سینه بند سریع و آسان است به خصوص اگر وقت زیادی ندارید.

۵. شیوه‌ی دیگری برای شستن هر سینه بندی این است که آن را با  دست و به وسیله‌ی مواد شوینده‌ی ضعیف تا ملایم بشویید.

شما می‌توانید از دستگاه خشک‌کن برای حذف آب اضافی استفاده کنید، اما همیشه توصیه می‌شود که بعد از شستشو، لباس را در هوای آزاد خشک کنید.

۶. بر اساس این‌که چه‌طور لباس زیر را بشویید، سینه بند می‌تواند ۶ تا ۱۲ ماه دوام داشته باشد.

دوام سینه بند همچنین به چگونگی مصرف آن و استفاده از مواد شوینده یا سفیدکننده (توصیه نمی‌شود) برای شستن بستگی دارد.

کلام پایانی

بر خلاف باور عموم، پوشیدن سوتین هیچ آسیبی به بدن نمی‌زند. در حقیقت، برای حفظ و ثابت نگه داشتن سینه‌ها، مخصوصا در زمان انجام هر نوع فعالیت بدنی پوشیدن سینه بند بسیار مفید است. پس چرا نباید بپوشید؟

انواع خاصی از سینه بندها می‌توانند بر اساس سبک زندگی و شکل بدن‌تان شگفتی‌هایی برای سینه‌های شما ایجاد کنند. به عنوان مثال، یک بررسی نشان می‌دهد که استفاده از سینه بند COMPRESSION برای سینه‌های کوچک باعث کاهش درد سینه می‌شود که تاثیر مستقیمی بر عدم تعادل هورمونی دارد. در عین حال، برای زنان دارای سینه‌های بزرگ، پوشیدن یک سوتین کپسول دار گزینه‌ی خوبی است.

برای جلوگیری از هر گونه ناراحتی، تمام نکاتی که لازم بود در مورد سوتین بدانید عنوان کردیم. بسیار جالب است که این همه نکته را باید زمان خرید سوتین مد نظر داشته باشیم، اما به هر روی نتیجه‌ی نهایی همیشه ارزش‌اش را دارد.

و خدایی نکرده، شما که نمی‌خواهید این اشتباهات را در انتخاب سوتین مناسب برای خودتان مرتکب شوید. مهم این است که بدانید چیزی که برای کسی در سن شما مناسب است، قرار نیست که برای شما هم مناسب باشد. دادن زمان به بدن برای این‌که تصمیم خود را بگیرد چیزی است که بیش‌تر زنان فراموش می‌کنند. اما این نوشتار کمک‌تان می‌کند تا به آن‌چه درست است، نزدیک شوید.

اشتباه در خرید

براساس سبک و اندازه‌ی سینه بندهای موجود در بازار، جای تعجبی نیست که شما برای خرید دچار اشتباه شوید. اما همین فراوان بودن انواع و اقسام سوتین در بازار نشان می‌دهد که حالا بهترین زمان برای خرید است!

ممکن است ابتدا سعی کنید سایز کوچک‌تر یا بزرگ‌تر را بپوشید. اما این هم بخشی از روند است. به هر حال باید بدانید که بدن‌تان با کدام سبک و سایز سوتین راحت‌تر است. شما می‌توانید لباس‌های مختلف را با یک سوتین امتحان کنید و اگر متوجه شدید اصلا به دردتان نمی‌خورد، می‌توانید سینه بندهای دیگر را امتحان کنید.

فاکتورهایی مانند فنر داخل سینه بند، پارچه، اندازه‌ی باند دور سوتین و اندازه‌ی کاپ، نقش مهمی در انتخاب سسوتین مناسب بازی می‌کنند. بنابراین طبیعی است که اولین بار سینه بند ایده‌آل‌تان را پیدا نخواهید کرد.

نکته‌ی آخری که باید بدانید این است که خرید یک سوتین برای تمام لباس‌های‌تان یک اشتباه بزرگ است! برش و دوخت تی‌شرت‌ها، لباس‌ها و پیراهن‌ها سبب می‌شود که فقط با سینه بندهای خاصی قابل پوشیدن باشند. شما نیاز به چیزی دارید که به سینه‌ها شکل مناسب بدهند و از آن‌ها پشتیبانی کنند، حتی زمانی که در خانه هستید.

بسیار خب! ‌تمام نکات عنوان شدند، انتخاب یک سینه بند آن‌قدرها هم که فکر می‌کنید دشوار نیست! مهم این است که مطابق با راحتی و غرایز خودتان پیش بروید و بدن‌تان را آن‌گونه که هست دوست بدارید!


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- سارا فیضی

منبع:homeremedyhacks

راهنمای خرید سینه بند: ۷ نکته مهم درباره انتخاب و خرید سوتین


 

نوشته های مرتبط

دانلود مداحی میثم مطیعی دلتنگم یا حسین دلتنگ کربلا

 • دسته‌بندی نشده
 • سپتامبر 30, 2018
بدون دیدگاه

دانلود مداحی میثم مطیعی دلتنگم یا حسین دلتنگ کربلا

در این پست می توانید آهنگ میثم مطیعی دلتنگم یا حسین دلتنگ کربلا را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود مداحی میثم مطیعی دلتنگم یا حسین دلتنگ کربلا

Download New Song By meysam motiee Called  deltang karbala

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
میثم مطیعی دلتگ کربلا آهنگ مداحی

 

نوشته دانلود مداحی میثم مطیعی دلتنگم یا حسین دلتنگ کربلا اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.

دانلود آهنگ جدید امیر تتلو شب تیره

 • دسته‌بندی نشده
 • سپتامبر 30, 2018
بدون دیدگاه

دانلود آهنگ جدید امیر تتلو شب تیره

در این پست می توانید دانلود مداحی امیر تتلو شب تیره را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ جدید امیر تتلو شب تیره

Download New Song By Amir Tataloo Called  Shabe Tire

خواننده نام آهنگ تنظیم دسته بندی
حمید صفت شب تیره حسن بابا محمدی آهنگ غمگین

 

نوشته دانلود آهنگ جدید امیر تتلو شب تیره اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.

دانلود مداحی جواد مقدم شب ششم محرم ۹۷

 • دسته‌بندی نشده
 • سپتامبر 30, 2018
بدون دیدگاه

دانلود مداحی جواد مقدم شب ششم محرم ۹۷

در این پست می توانید دانلود مداحی جواد مقدم شب ششم محرم ۹۷ را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود مداحی جواد مقدم شب ششم محرم 97

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
جواد مقدم شب ششم محرم مداحی

 

دانلود بخش اول شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش دوم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش سوم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش چهارم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش پنجم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش ششم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش هفتم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش هشتم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش نهم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

دانلود بخش آخر شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

نوشته دانلود مداحی جواد مقدم شب ششم محرم ۹۷ اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.

دانلود آهنگ حمید صفت عجایب شهر

 • دسته‌بندی نشده
 • سپتامبر 30, 2018
بدون دیدگاه

دانلود آهنگ حمید صفت عجایب شهر

در این پست می توانید آهنگ حمید صفت عجایب شهر را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ حمید صفت عجایب شهر

Download New Song By Hamid Sefat Called  Ajayeb Shahr

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
حمید صفت عجایب شهر بزودی

 

نوشته دانلود آهنگ حمید صفت عجایب شهر اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.


در دوران کودکی اگر خواب رابطه جنسی را می‌دیدیم شاید نمی‌دانستیم که این خواب چه معانی یا تعابیری دارد و نشانه چیست. ما این خواب را مثل رازی برای خودمان نگه می‌داشتیم و حتی کلمه‌ای در مورد آن با کسی صحبت نمی‌کردیم و امیدوار بودیم که پدر و مادرمان با دیدن چهره ما متوجه دیدن چنین خوابی نمی‌شوند. اگر خوب فکر کنیم می‌بینیم که این خواب در بزرگسالی هم فرق زیادی با کودکی ندارد. اکنون هم هر زمان که رابطه جنسی را در خواب می‌بینیم شاید آن را سوژه خنده با دوستان مان قرار دهیم یا کارهای مشابه دیگری انجام دهیم. اما در اصل تعبیر خواب رابطه جنسی بسیار متفاوت با آن چیزی است که ما فکر می‌کنیم.

تعبیر خواب رابطه جنسی

ما معنای واقعی این گونه خواب‌ها را نمی‌دانیم و بیشتر اوقات آنچنان می‌ترسیم که هرگز به دنبال پیدا کردن معنای واقعی آنها نمی‌رویم. زیرا در حقیقت ذهن ناخودآگاه ما می‌تواند جایی بسیار مخوف و ترسناک باشد.

برخی اوقات خواب رابطه جنسی دقیقا از آرزوها و امیال نهانی ما خبر می‌دهد و مصداق چیزهایی است که در رابطه جنسی واقعی خود به‌دست نمی‌آوریم یا چیزهایی که بیش از همه در موردشان کنجکاوی می‌کنیم. به یاد داشته باشید که دیدن رابطه جنسی در خواب همواره با رابطه جنسی شما در عالم واقعیت یا بیداری در ارتباط نخواهد بود. این خواب می‌تواند نشان دهنده ماجراهای گوناگونی در زندگی کاری، شخصی یا خانوادگی شما باشد.

در اینجا ۱۰ نمونه از تعبیر خواب رابطه جنسی را با هم می‌خوانیم.

۱.تعبیر خواب رابطه جنسی با همسر سابق تان

این خواب لزوما نشان دهنده احساسات و کشش عاطفی شما به آن فرد خاص نیست اما می‌تواند نشانه‌ای از چنینی احساسی باشد. بعلاوه تعبیر این خواب آن است که موضوعات حل نشده‌ای در دنیای درون شما وجود دارد که تا کنون به آنها نپرداخته اید. شاید هنوز هم پایان تلخ و نافرجام ماجرایی قلب شما را به درد می‌آورد یا شاید می‌ترسید که تمام آنچیزهایی که در رابطه فعلی تان رخ می‌دهد در نهایت به پایانی مشابه با رابطه قبلی تان منجر می‌شود.

مطلب مرتبط: تعبیر خواب فیل: ۱۳ تعبیر و تفسیر دیدن فیل در خواب

۲. تعبیر دیدن رابطه جنسی افراد مشهور در خواب

ساده‌ترین تعبیر این خواب آن است که ذهن شما اندکی با این فرد معروف درگیر شده و شما به او فکر می‌کنید. تعبیر دیگر آن است که شما اشتیاق شدیدی به موفق شدن و انجام کارهای بزرگ و کسب شهرت دارید.

۳. تعبیر خواب رابطه جنسی و خیانت به همسرتان

نگران نباشید. این خواب به این معنی نیست که مغزتان شما را در مسیر خیانت و فریبکاری دیوانه واری قرار داده و انتخاب دیگری نخواهید داشت. تعبیر خواب داشتن رابطه جنسی با فرد دیگری به غیر از شریک عاطفی تان نشان دهنده این است که شما در رابطه خود احساس رضایت را چه در داخل اتاق خواب تان چه در خارج از آن تجربه نمی‌کنید. فردی که خود را در حال برقراری رابطه جنسی با او می‌بینید نیز مهم است. اگر او فردی است که اخیرا با او وقت گذرانده اید، شاید بهتر است میزان صمیمیت خود با او را دوباره مورد بررسی قرار دهید.

مطلب مرتبط: تعبیر خواب سوسک: ۹ تعبیر دیدن سوسک در خواب

۴. تعبیر خواب رابطه جنسی همسرتان با دیگری و خیانت او به شما

از هر پنج زن یک نفر خیانت همسر یا شریک عاطفی‌اش را در خواب می‌بیند پس باید بدانید که تنها شما چنین خوابی را نمی‌بینید. تعبیر این خواب آن است که شما در زندگی واقعی تان به شکلی در حال خیانت و آسیب رساندن به خودتان هستید و نیاز دارید که به توانایی‌ها و استعدادهای خودتان بیشتر باور و اطمینان داشته باشید. شما باید بدانید که این توانایی‌ها از نظر افراد پیرامون شما تا چه اندازه جذاب و دوست داشتنی هستند. می‌بینید که این خواب هیچ ارتباطی با رابطه جنسی ندارد.

همچنین تعبیر دیگر این خواب آن است که رابطه شما چندان خوب پیش نمی‌رود و شما دو نفر باید روی برخی موارد موجود در رابطه تان کار کنید. بعلاوه، ترس از ترک شدن از جانب شریک عاطفی تان شما را آزار می‌دهد.

۵. تعبیر دیدن اندام‌های جنسی در خواب

آیا در خواب می‌بینید که اندام جنسی بزرگی دارید که آزارتان می‌دهد؟ اگر در خواب می‌بینید که اندام جنسی شما به حالت نعوظ در آمده است، تعبیر آن باروری و خشم و تعدی است. اگر اندام جنسی خود را شل و ول و آویخته ببینید تعبیر نارضایتی شما از رابطه جنسی است. دیدن سینه در خواب نشان دهنده تغذیه یا تحریک جنسی و انرژی خام و نارس است. دیدن اندام جنسی زنانه در خواب نشان دهنده نیروی زنانگی و نیازهای جنسی شما است.

مطلب مرتبط: تعبیر خواب گریه کردن: ۱۴ تعبیر و تفسیر دیدن گریه در خواب

 ۶. تعبیر خواب رابطه جنسی با یکی از افراد خانواده تان

حتی بهترین افراد در میان ما هم ممکن است چنین خوابی را دیده باشند یا ببینند. این خواب به معنای آن نیست که شما در واقعیت یا بیداری با آن فرد رابطه جنسی برقرار می‌کنید بلکه تعبیر آن است که شما خواستار برقرار ارتباطی عمیق تر با آن فرد هستید. شاید شما دو نفر اخیرا از یکدیگر غافل شده‌اید یا با یکدیگر بدرفتاری کرده اید. شاید هم مرحله بسیار سختی را پشت سر گذاشته اید. زمانی را اختصاص دهید و بررسی کنید که چه چیزی در رابطه شما دو نفر در حال رخ دادن است.

۷. تعبیر خواب افسونگری‌ها یا توهم‌های جنسی

دیدن شکل‌های عجیب و غریب و نامتعارف رابطه جنسی در خواب احساس عجیبی را در شما به وجود می‌آورد و حتی پس از بیدار شدن شما همچنان گیج و آشفته خواهید بود اما این‌ها نیز نمونه هایی معمول از خواب‌های رابطه جنسی هستند. بطور کلی این خواب تعابیر جدی و مهمی ندارد. درواقع شما آزادانه به جایی سفر کرده‌اید و خیال‌ها و توهم هایی را در فضایی عاری از قضاوت تجربه کرده اید.

۸. تعبیر دیدن ارگاسم‌های طولانی مدت در خواب

شاید گله‌ای نداشته باشید اما تعجب کنید که چرا خواب‌های جنسی شما منحصرا در مورد ارگاسم است. این خواب‌ها می‌تواند به این معنا باشد که شما دارای نوعی تنش جنسی هستید که باید آن را به روشی سالم رها کنید یا یک پایان هیجان انگیز را در زندگی واقعی خود پشت سر گذاشته اید. طبق تحقیقی که در سال ۲۰۰۷ انجام شد تنها ۴ درصد از مردان و زنان این خواب را تجربه می‌کنند.

مطلب مرتبط: تعبیر خواب پلیس: ۱۲ تعبیر مختلف از دیدن خواب پلیس

۹. تعبیر خواب رابطه جنسی با رییس تان

بسته به این که برای چه کسی کار می‌کنید این خواب می‌تواند لذت بخش یا ترسناک باشد. تعبیر این خواب آن است که شما باید مسئولیت یک اتفاق مهم در زندگی خود را بر عهده بگیرید. این اتفاق می‌تواند با مسائل جنسی مرتبط باشد یا هیچ ارتباطی به آن نداشته باشد.

۱۰. تعبیر خواب جنسی تحریک شدن توسط فردی ناشناس

فردی که شما را در خواب تحریک می‌کند نماد یار و دلبر گم شده یا از دست رفته شما نیست بلکه نمادی از ویژگی‌های مردانه‌ای است که باید بیشتر آنها را در زندگی روزانه تان پرورش دهید. شما باید بی‌پرواتر، جسورتر و مشتاق تر برای رسیدن به اهداف تان قدم بردارید. خود را منفعلانه در موقعیت‌های اجتماعی رها نکنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- فاطمه یحیی

منبع:hellogiggles

تعبیر خواب رابطه جنسی: ۱۰ نوع خواب جنسی و نشانه شناسی آن ها


نوشته های مرتبط


طحال عضوی از بدن است که در سمت چپ و قسمت بالای شکم درست زیر دنده‌ها واقع شده است. طحال چندین کارکرد در بدن دارد، مثلا به تغییر شکل غذا و مایعات، تغذیه‌ی عضلات، تولید پادتن‌هایی که با باکتری‌های خارجی در خون مبارزه و سطوح و مقدار خون را در بدن کنترل می‌کنند کمک می‌کند. مراقبت از این ارگان حیاتی بدن‌مان بسیار حائز اهمیت است. طحال مستعد تاثیرپذیری از رطوبت، محیط سرد یا غذا‌ها و مواد خوراکی خام است. توجه نکردن به مراقبت از طحال می‌تواند باعث ضعف اشتها، خستگی مفرط، اختلالات خونریزی یا ضعف گوارش شود. در این نوشتار درباره درمان طحال بزرگ شده و درمان خانگی درد و ورم طحال نکات بسیار جالبی می خوانیم.

درمان طحال بزرگ شده

رایج ترین مشکل مربوط به طحال بیماری ورم یا بزرگ شدن طحال است. عملکرد درست طحال برای داشتن خون سالم و بدنی قوی بسیار حیاتی است. در این مقاله اقداماتی هست، به خصوص درمان‌های خانگی که به صورت طبیعی به معالجه‌ی مشکلات مربوط به طحال کمک می‌کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با ۷ درمان خانگی برای رفع مشکلات طحال آشنا کنیم.

۱. گنه گنه

Image result for ‫گنه گنه‬‎

این رایج‌ترین درمان استفاده شده برای پیشگیری از درد، گرفتگی، و ورم طحال است. کم خونی بیش از حد و درد خفیف در طحال را می‌توان با استفاده از گیاه گنه گنه درمان کرد. خواص درمان کنندگی گنه گنه به کنترل درد مربوط به مشکلات طحال کمک می‌کند.

۲. ملاس سیاه (سیاه شیره چغندر) برای درمان طحال

ملاس سیاه (سیاه شیره‌ی چغندر) حاوی تعدادی از مواد سالم است؛ این ماده یکی از محصولات فرعی حاصل از فرایند تهیه‌ی شکر است. این ماده بسیار برای سلامتی مفید است چون شیره‌ی غلیظ مغذی حاوی مواد معدنی فراوان، فلزات و ویتامین‌های مفید مانند منیزیم، کلسیم، پتاسیم، و غیره است. ملاس حاوی آنتی اکسیدان‌هایی است که در صورت مصرف روزانه به احیا و حفظ سلامتی طحال کمک می‌کند.

این درمان در معالجه‌ی درد عمیق منطقه‌ی طحالی که با بزرگی طحال مرتبط است موثر است. اثرات هومیوپاتی (همسان درمانی) این شیوه‌ی درمانی به کنترل این نوع از مشکلات کمک می‌کند. مشکلات طحالی می‌توانند با استفاده از درختچه کینوتوس طبیعی قابل کنترل هستند.

۳. زنجبیل برای درمان طحال

زنجبیل در بهبود جذب مواد مغذی ضروری در بدن مفید است، که به نوبه‌ی خود به درمان مشکلات مربوط به طحال کمک می‌کند چون طحال درگیر جذب مواد مغذی و مواد معدنی مسئول داشتن سلامتی و بدنی قوی است. در صورت بزرگ شدن طحال این ترکیب به تسکین التهاب و در نتیجه کاهش اندازه‌ی طحال کمک می‌کند.

درمان لوپوس با رژیم غذایی, زنجبیل

۴. فلفل دلمه‌

این یکی از قابل اعتمادترین و موثرترین درمان‌هایی است که می‌تواند به معالجه‌ی بزرگ شدن و ورم حساس طحال کمک کند. فلفل دلمه‌ای به خاطر داشتن تعداد زیاد و مناسبی از ویتامین‌ها و مواد معدنی سالم می‌تواند به درمان درد شدید طحال کمک کند. همچنین در معالجه‌ی ورم طحال ناشی از تب مالاریا مفید است.

۵. ویتامین C برای درمان طحال

ویتامین C از اهمیت بسیار زیادی در کاستن از اختلالات مربوط به طحال برخوردار است چون ویتامین C یک آنتی اکسیدان طبیعی است. ویتامین C نوعی تقویت کننده‌ی سیستم ایمنی بدن است که کارآمدی سیستم ایمنی بدن را افزایش می‌دهد و به مبارزه با اختلالات طحالی و بازگردانی سلامت فرد کمک می‌کند. اگر ویتامین C بر مبنایی منظم مصرف شود رادیکال‌های آزاد و همچنین مواد سمی را از بین می‌برد که به بهبود وضعیت طحال کمک می‌کند.

۶. یک دستورالعمل معالجه‌ طبیعی

سوای درمان‌های ارائه شده در فوق، یک دستورالعمل خوب وجود دارد که استفاده از آن می‌تواند در درمان مشکلات طحال بهترین نتایج را به همراه داشته باشد. این درمان به خاطر اجزاء طبیعی، خالص، و گیاهی بسیار گسترده و مختلف‌اش نتایج سریعی به بار می‌آورد. شیوه‌ی درست کردن قرص‌های طبیعی:

– کمی پودر سنگ نمک را بردارید و به همان مقدار پودر ریشه‌ی ختمی به آن اضافه کنید.

– آن‌ها را خوب مخلوط کنید و کمی آب اضافه کنید تا مخلوط از قوام خوبی برخوردار شود.

– بعد از آن کل مخلوط را بکوبید تا یک خمیر به دست بیاید.

– حالا گلوله‌هایی به اندازه‌ی بادام زمینی درست کنید و بگذارید خشک شوند و آن‌ها را در مکانی خشک نگهداری کنید. (قرص‌های طبیعی)

۷. نکته احتیاطی اضافی (برای مصرف این قرص‌های طبیعی)

شما باید این قرص‌های دست ساز را هر روز مصرف کنید. دو بار در روز قبل از هر وعده‌ی غذایی یک قرص بخورید تا مشکل طحال شما و مشکلات معده‌‌تان از بین برود. این‌ها مهم‌ترین و کارآمدترین درمان‌های خانگی هستند که به رفع اختلالات طحالی کمک می‌کنند. طحال نیازمند توجه دقیق و کامل است چون می‌تواند باعث شکل گیری عفونت‌های مرگباری بشود. بنابراین، روش‌های فوق‌الذکر را باید بلافاصله بعد از تشخیص مشکل طحال به کار بست. هر زمان که مشکل طحال پیش بیاید، بازگرداندن سلامتی طحال با استفاده از مکمل‌های طبیعی یک امر حیاطی است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- کامروا ابراهیمی

منبع: diyhealthremedy

درمان طحال بزرگ شده: ۷ درمان خانگی درد و ورم طحالفشار خون بالا از جمله وضعیت‌های خطرناکی است که می‌توانند به قلب آسیب برسانند. از هر ۳ آمریکایی یک نفر، و مجموعا یک میلیارد نفر در سراسر جهان دچار فشار خون بالا هستند. اگر این وضعیت کنترل نشود، می‌تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته‌ی مغزی را بالا ببرد. در این نوشتار با راه های طبیعی و خانگی کاهش فشار خون آشنا می شویم.

کاهش فشار خون

۱۵ روش طبیعی برای کاهش فشار خون

ولی خبرهای خوبی نیز برای‌تان داریم؛ روش‌ها و راه‌هایی وجود دارند که می‌توانند به طور طبیعی، و حتی بدون مصرف دارو، فشار خون‌تان را کاهش دهند.

تا انتهای این مقاله، با سایت بازده همراه باشید تا از ۱۵ راه طبیعی برای پایین آوردن فشار خون بالا آگاه شوید.

۱. پیاده‌روی و فعالیت بدنی مرتب

انجام فعالیت بدنی یکی از بهترین کارهایی است که می‌توان برای کاهش فشار خون بالا انجام داد.

فعالیت بدنی مرتب به تقویت قلب و بهبود عملکردش در پمپاژ خون به سراسر بدن کمک می‌کند؛ به این ترتیب، فشار خون در سرخرگ‌ها کاهش می‌یابد.

در واقع، هفته‌ای ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی ملایم، نظیر پیاده‌روی، یا ۷۵ دقیقه فعالیت بدنی پر تحرک نظیر دویدن می‌تواند به کاهش فشار خون بالا و بهبود سلامت قلب کمک کند.

به علاوه، به گفته‌ی مرکز ملی مطالعات سلامت و پیاده‌روی ایالات متحده، حتی انجام فعالیت بدنی بیش‌تر باعث کاهش بیش‌تر فشار خون می‌شود.

نکته‌ی اصلی

فقط ۳۰ دقیقه پیاده‌روی در روز می‌تواند به کاهش فشار خون کمک کند. فعالیت بدنی بیش‌تر به کاهش بیش‌تر فشار خون منجر می‌شود.

۲. کاهش مصرف سدیم

میزان مصرف سدیم در سراسر دنیا بسیار بالا است. دلیل این مسئله، تا حدود زیادی به خاطر مصرف بیش از اندازه‌ی غذاهای فرآوری شده و آماده است.

به همین دلیل، بیش‌تر تلاش‌های سازمان‌های بهداشت و سلامت عمومی معطوف به کاهش مصرف نمک در صنایع غذایی است.

طبق نتایج بسیاری از مطالعات، مصرف زیاد نمک با بالا رفتن فشار خون و مشکلات قلبی نظیر سکته‌ی مغزی در ارتباط است.

با وجود این، طبق گزارش بیش‌تر پژوهش‌های اخیر، در ارتباط میان مصرف سدیم و بالا رفتن فشار خون کمی ابهام وجود دارد.

یکی از دلایل این ابهام، ممکن است به تفاوت‌های ژنتیکی بدن آدم‌های مختلف در پردازش سدیم مربوط باشد. به نظر می‌رسد بدن حدود نیمی از افراد مبتلا به فشار خون بالا و یک چهارم آدم‌هایی که دارای سطح فشار خون طبیعی هستند، به مصرف نمک واکنش نشان می‌دهد.

اگر به فشار خون بالا مبتلا هستید، بهتر است میزان مصرف سدیم را بسیار کاهش دهید تا ببینید آیا تفاوتی در وضعیت‌تان حاصل می‌شود یا خیر؛ این مسئله ارزش امتحان کردن را دارد. از این رو، بهتر است به جای غذاهای فرآوری شده از مواد غذایی تازه استفاده کنید و در تهیه‌ی سس‌ها، به جای نمک، از چاشنی‌ها و افزودنی‌های گیاهی استفاده کنید.

نکته اصلی

طبق بسیاری از دستورالعمل‌ها و توصیه‌های پزشکی برای کاهش فشار خون، مصرف سدیم را کاهش دهید. با وجود این، این توصیه ممکن است غالبا برای آن دسته افرادی کارساز باشد که بدن‌شان به مصرف نمک واکنش منفی نشان می‌دهد.

۳. خودداری از مصرف الکل

مصرف الکل می‌تواند فشار خون را بالا ببرد. در واقع، ۱۶ درصد از موارد ابتلای افراد به فشار خون بالا در سراسر دنیا با مصرف الکل در ارتباط هستند.

با این‌که شاید برخی پژوهش‌ها به این نتیجه رسیده باشند که مصرف اندک و متعادل الکل ممکن است از سلامت قلب محافظت کند، ولی تاثیر منفی فراوان مصرف الکل قطعا می‌تواند این مسئله را خنثی کند.

مصرف متعادل الکل در ایالات متحده حداکثر روزی یک وعده برای زنان و دو وعده برای مردان معرفی شده است. ولی طبق توصیه‌های بسیاری از عالمان و متخصصان باید از مصرف الکل خودداری کنید.

نکته‌ی اصلی

مصرف الکل به هر میزان ممکن است باعث افزایش فشار خون شود.

۱۵ خوراکی سرشار از پتاسیم

۴. افزایش مصرف مواد غذایی غنی از پتاسیم

پتاسیم ماده‌ی معدنی بسیار مهمی به شمار می‌رود.

این ماده به بدن کمک می‌کند از شر سدیم اضافه خلاص شود و از فشار عروق خونی‌تان می‌کاهد.

امروزه، در بیش‌تر رژیم‌های غذایی مدرن، مصرف سدیم افزایش یافته، و در عین حال، مصرف پتاسیم کاهش یافته است.

جهت برقراری تعادل بهتر در میزان مصرف سدیم و پتاسیم در رژیم غذایی‌تان، توجه‌تان را بر مصرف کم‌تر غذاهای فرآوری شده و افزایش مصرف مواد غذایی تازه و کامل معطوف کنید.

مواد غذایی که به شکل ویژه‌ای سرشار از پتاسیم هستند، عبارت‌اند از:

الف. سبزی‌ها، به ویژه سبزی‌های پهن برگ، گوجه فرنگی، سیب زمینی، و سیب زمینی شیرین.
ب. میوه‌ها، از قبیل طالبی، موز، آووکادو، پرتقال، و زردآلو
پ. لبنیات، از قبیل شیر و ماست
ت. ماهی تن و ماهی سالمون
ث. آجیل و دانه‌های خوراکی
ج. انواع لوبیاها

نکته‌ی اصلی

مصرف میوه‌ها و سبزی‌های تازه که غنی از پتاسیم هستند می‌تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

۵. کاهش مصرف کافئین

اگر تا به حال قبل از اندازه‌گیری فشار خون‌تان، یک فنجان قهوه نوش جان کرده باشید، حتما متوجه شده‌اید کافئین می‌تواند به سرعت فشار خون را بالا ببرد.

با وجود این، شواهد و مدارکی کافی در دست نیست تا بتوان به طور قطعی اعلام کرد مصرف مرتب کافئین می‌تواند برای همیشه فشار خون را بالا ببرد.

در واقع، آدم‌هایی که قهوه و چای حاوی کافئین می‌نوشند نسبت به سایرین کم‌تر در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، از جمله فشار خون بالا قرار می‌گیرند.

تاثیر منفی کافئین ممکن است بر آن دسته افرادی قوی‌تر باشد که به طور مرتب از این ماده مصرف نمی‌کنند.

اگر احساس می‌کنید بدن‌تان نسبت به مصرف کافئین واکنش نشان می‌دهد، مصرف آن را کاهش دهید تا ببینید آیا فشار خون‌تان کاهش می‌یابد یا خیر.

نکته‌ی اصلی

کافئین می‌تواند باعث افزایش کوتاه مدت فشار خون شود؛ با این حال، این ماده در بسیاری از آدم‌ها سبب افزایش دائمی فشار خون نمی‌شود.

انواع استرس شغلی

۶. کنترل استرس

استرس عامل اصلی بروز فشار خون بالا است.

اگر دچار استرس مزمن باشید، بدن‌تان به طور دائم در حالت جنگ و گریز به سر می‌برد. تاثیر فیزیکی این حالت در افزایش ضربان قلب و تنگی عروق خونی نمایان می‌شود.

وقتی دچار استرس می‌شوید، ممکن است احتمال روی آوردن‌تان به انجام سایر رفتارهای پر خطر نظیر مصرف الکل یا مواد غذایی ناسالم بیش‌تر ‌شود؛ در این صورت، این وضعیت می‌تواند تاثیر منفی بر فشار خون‌تان بگذارد.

مطالعات بسیاری بر روی میزان تاثیر کاهش استرس بر پایین آمدن فشار خون به انجام رسیده است. در ادامه، به دو نکته‌ای اشاره می‌کنیم که طبق شواهد علمی می‌توانند به کاهش استرس کمک کنند:

الف. گوش دادن به موسیقی آرام؛ موسیقی آرام می‌تواند به‌ آرام‌سازی دستگاه عصبی‌تان کمک کند. پژوهش‌ها نشان داده‌اند، این کار می‌تواند مکمل موثری برای سایر روش‌های درمانی کاهش فشار خون باشد.
ب. کاهش بار مشغولیت‌های روزانه؛ کار زیاد، و به طور کلی، کار کردن در شرایط پر استرس با افزایش فشار خون در ارتباط است.

نکته‌ی اصلی

استرس مزمن می‌تواند باعث بالا رفتن فشار خون شود. یافتن‌ راه‌هایی برای کنترل استرس می‌تواند در کاهش فشار خون‌ تاثیرگذار باشد.

۷. مصرف شکلات تلخ یا کاکائو

توصیه‌ی زیر را باید آویزه‌ی گوش‌تان کنید و به آن عمل کنید:

با این‌که مصرف مقدار زیاد شکلات ممکن است به سلامت قلب‌تان هیچ کمک نکند، ولی مصرف اندکی از آن شاید بتواند مفید باشد.

زیرا شکلات تلخ و پودر کاکائو غنی از فلاونوئید هستند؛ فلاونوئید نوعی ترکیب گیاهی است که باعث گشاد شدن عروق خونی می‌شود.

بررسی برخی مطالعات نشان می‌دهد، کاکائوی غنی از فلاونوئید توانسته‌ است در کوتاه مدت از جنبه‌های مختلفی باعث بهبود سلامت قلب شود؛ از جمله کاهش فشار خون.

برای به حداکثر رساندن اثربخشی کاکائو باید از پودر کاکائوی غیر قلیایی استفاده کنید که بیش‌تر از سایر انواع کاکائو سرشار از فلاونوئید است و قند اضافه به همراه ندارد.

نکته‌ی اصلی

شکلات تلخ و پودر کاکائو حاوی ترکیبات گیاهی هستند که می‌توانند به آرام‌سازی عروق خونی و کاهش فشار خون کمک کنند.

۸. کاهش وزن

اگر دچار اضافه وزن هستید، کاهش وزن می‌تواند تغییر بزرگی در وضعیت قلب و سلامتی‌تان ایجاد کند.

طبق نتایج مطالعه‌ای در ۲۰۱۶، کاهش ۵ درصد از توده‌ی بدن می‌تواند به اندازه‌ي قابل توجهی به پایین آوردن فشار خون بالا کمک کند.

طبق نتایج مطالعات پیشین، کاهش ۷.۷ کیلوگرم وزن باعث کاهش فشار خون سیستولی (عدد بالایی) به اندازه‌ی ۸.۵ میلی‌متر جیوه، و کاهش فشار خون دیاستولی (عدد پایینی) به اندازه‌ی ۶.۵ میلی‌متر جیوه می‌شود.

برای روشن‌تر شدن این موضوع باید گفت، اندازه‌ی مناسب و سالم فشار خون باید کم‌تر از ۸۰/۱۲۰ میلی‌متر جیوه باشد.

وقتی کاهش وزن با انجام مرتب فعالیت‌های بدنی نیز همراه باشد، تاثیر آن بر کاهش فشار خون حتی بسیار بیش از این‌ها می‌شود.

کاهش وزن می‌تواند به عروق خونی کمک کند به نحو بهتری به انقباض و انبساط بپردازند؛ و این مسئله باعث می‌شود بطن چپ قلب به شکل آسان‌تری بتواند خون را پمپاژ کند.

نکته‌ی اصلی

کاهش وزن می‌تواند به اندازه‌ي قابل توجهی به کاهش فشار خون بالا کمک کند. این اثر به همراه انجام فعالیت‌های بدنی چندین برابر می‌شود.

پاکسازی و سم زدایی کلیه ها, ترک سیگار

۹. ترک سیگار

یکی از چندین و چند دلیل برای ترک سیگار این است که این عادت یکی از عوامل خطر بزرگ برای ابتلا به بیماری قلبی است.

دود هر پک سیگار باعث افزایش اندک و موقتی فشار خون می‌شود. مواد شیمیایی موجود در تنباکو نیز می‌توانند به عروق خونی آسیب وارد کنند.

با این حال، با تعجب باید گفت، مطالعات هیچ رابطه‌ی قطعی میان سیگار کشیدن و بالا رفتن فشار خون پیدا نکرده‌اند. شاید دلیل این مسئله این باشد که بدن افراد سیگاری به مرور زمان با این مورد سازگار می‌شود.

با این حال، از آن جا که مصرف سیگار و عارضه‌ی فشار خون بالا، هر دو خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می‌دهند، ترک سیگار می‌تواند به تغییر این وضعیت کمک کند.

نکته‌ی اصلی

پژوهش‌ها به نتایج متناقضی درباره‌ی سیگار کشیدن و عارضه‌ی فشار خون بالا دست یافته‌اند؛ با این‌ حال، کاملا روشن است که هر دو می‌توانند خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهند.

۱۰. کاهش مصرف قند و کربوهیدرات‌های تصفیه شده

نتایج پژوهش‌ها به طور روز افزون نشان می‌دهند، میان افزایش مصرف قند و بالا رفتن فشار خون ارتباط مستقیم وجود دارد.

طی مطالعه‌ی قلب فرامینگهام (مطالعه‌ی هم‌گروهی طولانی مدتی که روی وضعیت قلب و عروق ساکنین شهر فرامینگهام انجام می‌شود)، فشار خون زنانی که روزانه حتی یک عدد سودا می‌نوشند، بالاتر از آن‌هایی است که روزانه کم‌تر یک عدد سودا میل می‌کنند.

طبق یافته‌های یک مطالعه‌ی دیگر، کاهش یک عدد نوشیدنی قندی در طول روز می‌تواند باعث کاهش فشار خون شود.

این مسئله فقط به قند ختم نمی‌شود – تمام کربوهیدرات‌های تصفیه شده، نظیر آن‌ چه در آرد سفید یافت می‌شود، در بدن به سرعت به قند تبدیل، و وارد جریان خون می‌شود و ممکن است مشکلات متعددی ایجاد کنند.

برخی مطالعات دریافته‌اند، رژیم غذایی کم کربوهیدرات نیز ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند.

طبق نتایج مطالعه‌ای که روی بیمارانی به انجام رسید که تحت درمان با استاتین قرار گرفته بودند، آن دسته از بیمارانی که به مدت شش هفته در رژیم غذایی‌شان مصرف کربوهیدرات را محدود کرده بودند، نسبت به سایر بیماران، از لحاظ فشار خون و سایر نشانه‌های بیماری قلبی به بهبودی قابل توجهی دست یافتند.

نکته‌ی اصلی

مصرف کربوهیدرات‌های تصفیه شده، به خصوص قند، ممکن است باعث بالا رفتن فشار خون شود. برخی مطالعات نشان داده‌اند، رعایت رژیم غذایی کم کربوهیدرات می‌تواند به کاهش سطح فشار خون کمک کند.

۱۱. مصرف انواع توت‌

توت به غیر طعم دلپذیر و آبدارش، فواید دیگری نیز به همراه دارد.

توت‌ها سرشار از پلی‌ فنول، نوعی ترکیب طبیعی گیاهی، هستند که برای سلامت قلب مفید است.

طی یک مطالعه‌ی محدود، از تعدادی فرد میانسال خواسته شد به مدت ۸ هفته توت میل کنند.

وضعیت شرکت کنندگان در این مطالعه، بعد از این مدت، از لحاظ نشانه‌های سلامت قلب، از جمله فشار خون، بهبود یافت.

در مطالعه‌ای دیگر، از گروهی از بیماران مبتلا به فشار خون بالا خواسته شد رژیم غذایی حاوی پلی فنول کم را رعایت کنند؛ هم زمان، گروهی نیز رژیم غذایی سرشار از پلی فنول را رعایت کردند که شامل مصرف توت، شکلات، میوه‌ها، و سبزی‌ها بود.

وضعیت سلامت گروهی از بیمارانی که توت و مواد غذایی سرشار از پلی فنول مصرف کردند، از لحاظ نشانه‌های خطر ابتلا به بیماری قلبی بهبود یافت.

نکته‌ی اصلی

توت‌ها غنی از پلی فنول هستند که می‌تواند به کاهش فشار خون و هم‌چنین کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی کمک کند.

۱۲. انجام مراقبه یا تنفس عمیق

با این‌که این دو روش را می‌توان در گروه “‌روش‌های کاهش استرس‌”‌ طبقه‌بندی کرد، توضیح درباره‌ی مراقبه و تنفس عمیق نیازمند بخش مستقلی است.

گفته می‌شود مراقبه و تنفس عمیق، هر دو، دستگاه عصبی پاراسمپاتیک را فعال می‌کنند. این دستگاه مسئول برقراری آرامش، کاهش ضربان قلب، و کاهش فشار خون در بدن است.

در این زمینه پژوهش‌های اندکی صورت گرفته است؛ با این حال، به نظر می‌رسد طبق نتایج برخی مطالعات، سبک‌های مختلف مراقبه بتوانند برای کاهش فشار خون مفید باشند.

هم‌چنین استفاده از روش‌های تنفس عمیق نیز می‌تواند بسیار موثر باشد.

طی یک مطالعه، از شرکت کنندگان خواسته شد در ۳۰ ثانیه شش بار نفس عمیق بکشند یا به سادگی به مدت ۳۰ ثانیه بدون حرکت بنشینند. فشار خون آن‌هایی که تنفس عمیق داشتند نسبت به گروهی که فقط نشسته بودند، پایین‌تر آمده بود.

برای انجام مراقبه یا تنفس عمیق باید طبق دستورالعمل‌های صحیح عمل کنید. با جستجوی عبارت “‌تنفس عمیق‌“‌ در گوگل، می‌توانید از یک راهنمای تصویری نیز کمک بگیرید.

نکته‌ی اصلی

مراقبه و تنفس عمیق می‌توانند دستگاه عصبی پاراسمپاتیک را فعال ‌کنند؛ این مسئله به کاهش ضربان قلب و فشار خون کمک می‌کند.

۱۳. مصرف مواد غذایی سرشار از کلسیم

افرادی که مصرف کلسیم پایین دارند، غالبا دچار فشار خون بالا می‌شود.

با این‌که شواهد علمی برای تاثیر قطعی مصرف مکمل‌های کلسیم بر کاهش فشار خون وجود ندارند، به نظر می‌رسد رژیم غذایی سرشار از کلسیم با طبیعی شدن سطح فشار خون در ارتباط باشد.

میزان مصرف توصیه شده‌ی کلسیم برای اغلب افراد بزرگسال روزانه ۱۰۰۰ میلی گرم است. این میزان برای زنان بالای ۵۰ و مردان بالا ۷۰ سال روزانه ۱۲۰۰ میلی گرم می‌شود.

علاوه بر لبنیات، می‌توانید کلسیم مورد نیاز بدن‌تان را با مصرف کولارد سبز و سایر سبزی‌های پهن برگ، انواع لوبیا، ماهی ساردین، و توفو تامین کنید.

نکته‌ی اصلی

رعایت رژیم غذایی سرشار از کلسیم با بازگشت فشار خون به سطوح طبیعی و سالم در ارتباط است. با مصرف سبزی‌های پهن برگ، توفو، و هم‌چنین لبنیات کلسیم مورد نیاز بدن‌تان را به دست بیاورید.

۱۴. مصرف مکمل‌های طبیعی

مصرف برخی مکمل‌های طبیعی نیز ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند. در ادامه، به برخی مکمل‌های مهم اشاره می‌کنیم که طبق شواهد علمی در کاهش فشار خون تاثیرگذار هستند:

الف. عصاره‌ی سیر کهنه؛ عصاره‌ی سیر کهنه می‌تواند به شکل موثری به عنوان داروی مستقل برای کاهش فشار خون عمل کند؛ به علاوه، این مکمل گیاهی را می‌توانید به همراه سایر روش‌های معمول برای پایین آوردن فشار خون استفاده کنید.
ب. بربرین: این ماده که از گذشته‌های دور در طب سنتی چینی و آیورودا کاربرد داشته است، با افزایش تولید اکسید نیتریک به کاهش فشار خون کمک کند.

پ. آب پنیر (پروتئین وی): طبق یافته‌های مطالعه‌ای در ۲۰۱۶، پروتئین وی توانست فشار خون و کارکرد عروق خونی را در ۳۸ شرکت کننده بهبود ببخشد.
ت. روغن ماهی: روغن ماهی که سال‌ها است به عنوان ماده‌ای برای بهبود وضعیت سلامت قلب شناخته می‌شود، می‌تواند برای بیماران مبتلا به فشار خون بالا فواید بسیاری داشته باشد.
ث. چای ترش (چای قرمز): با استفاده از برگ گل‌های گیاه هیبیسکوس می‌توانید چای (دمنوش) ترش تهیه کنید. این چای غنی از آنتوسیانین و پلی فنول‌هایی است که برای سلامت قلب و کاهش فشار خون مفید هستند.

نکته‌ی اصلی

مکمل‌های طبیعی فراوانی وجود دارند که طبق نتایج مطالعات، قادر هستند فشار خون را پایین بیاورند.

۱۵. مصرف مواد غذایی غنی از منیزیوم

منیزیوم یکی دیگر از مواد معدنی مهم در بدن است که به آرام‌سازی عروق خونی کمک می‌کند.

با این‌که ابتلا به کمبود منیزیوم بیماری نادری است، ولی بسیاری از آدم‌ها معمولا به اندازه‌ی کافی منیزیوم دریافت نمی‌کنند.

برخی مطالعات نشان داده‌اند، مصرف ناکافی منیزیوم با ابتلای افراد به فشار خون بالا در ارتباط است؛ ولی شواهد محکمی از جانب مطالعات بالینی در این خصوص وجود ندارند.

با این حال، رعایت رژیم غذایی سرشار از منیزیوم به عنوان یکی از راه‌های خلاصی از شر عارضه‌ی فشار خون بالا به شمار می‌رود.

با مصرف سبزی‌ها، محصولات لبنی، حبوبات، گوشت مرغ، گوشت قرمز، و غلات کامل می‌توانید منیزیوم را در رژیم غذایی‌تان بگنجانید.

نکته‌ی اصلی

منیزیوم ماده‌ی معدنی مهمی است که به تنظیم فشار خون کمک می‌کند. این ماده را می‌توان در غذاهای کاملی نظیر حبوبات و غلات کامل پیدا کرد.

نکته‌ی آخر

عارضه‌ی فشار خون بالا شمار زیادی از جمعیت جهان را مبتلا کرده است.

با این‌که استفاده از دارو یکی از روش‌های موثر درمانی برای این وضعیت به شمار می‌رود، روش‌های طبیعی فراوانی نیز وجود دارند که در این مورد می‌توانند به بیماران کمک کنند.

در نهایت، کنترل فشار خون از طریق روش‌های مذکور در این مقاله، کمک‌تان خواهد کرد خطر ابتلا به بیماری قلبی را در خود کاهش دهید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- امیر مصطفایی

منبع: medicalnewstoday

کاهش فشار خون: ۱۵ راه طبیعی برای پایین آوردن فشار خون


 

نوشته های مرتبط

دانلود آهنگ علیشمس عشقت که باشه

 • دسته‌بندی نشده
 • سپتامبر 29, 2018
بدون دیدگاه

دانلود آهنگ علیشمس عشقت که باشه

در این پست می توانید آهنگ علیشمس به نام عشقت که باشه را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ علیشمس عشقت که باشه

Download New Song By Alishmas Called  Eshghet Ke Bashe

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
علیشمس عشقت که باشه محمد نجم آهنگ غمگین

 

نوشته دانلود آهنگ علیشمس عشقت که باشه اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.

دانلود آهنگ علیشمس عشقت که باشه

 • دسته‌بندی نشده
 • سپتامبر 29, 2018
بدون دیدگاه

دانلود آهنگ علیشمس عشقت که باشه

در این پست می توانید آهنگ علیشمس به نام عشقت که باشه را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ علیشمس عشقت که باشه

Download New Song By Alishmas Called  Eshghet Ke Bashe

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
علیشمس عشقت که باشه محمد نجم آهنگ غمگین

 

نوشته دانلود آهنگ علیشمس عشقت که باشه اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.

آخرین دیدگاه‌ها

  دسته‌ها