سایت

نرم افزار های مورد نیاز

تبلیغات متنی


در یک غروب زیبا که به فکر تهیه شام هستید داشتن یک بشقاب مرغ سوخاری با سالاد و سس می تواند خستگی یک روز کاری را از تن تان دربیاورد. برای اینکه این شام خوشمزه را داشته باشید با ما همراه باشید تا طرز تهیه مرغ سوخاری کرانچی با سس سفید ویژه را بدانید و از پخت و خوردن آن لذت ببرید.

طرز تهیه مرغ سوخاری کرانچی

مرغ سوخاری کرانچی

مرغ سوخاری کرانچی غذای مورد علاقه‌ی همه‌ی بچه‌ها است. از ترکیب بافت‌ها،‌ طعم‌ها، و مرغ سوخاری ترد و خوشمزه با این روش بسیار ساده لذت ببرید.

مواد مورد نیاز 

الف. ۲ قاشق غذاخوری آرد
ب. یک و نیم فنجان پودر سوخاری
پ. ۵۵۰ گرم فیله‌ی مرغ بدون پوست و بدون استخوان
ت. نصف فنجان شیر
ث. نمک و فلفل به میزان دلخواه
ج. ۲ قاشق غذاخوری کره، ذوب شده

طرز تهیه مرغ سوخاری کرانچی

الف. فر را روی دمای ۲۰۰ درجه‌ی سانتی‌گراد تنظیم کنید. آرد را داخل یک بشقاب بریزید. پودر سوخاری را نیز در یک بشقاب دیگر بریزید.  یک چهارم فنجان شیر را در یک کاسه‌ی کم عمق بریزید و با نمک و فلفل مخلوط کنید.
ب. مرغ را در ظرف آرد بگذارید و کاملا آن را با آرد بپوشانید. سپس آن را به مخلوط شیر آغشته کنید،‌ و این دفعه،‌ آن را با پودر سوخاری بپوشانید.
پ. مرغ را داخل سینی فر بگذارید. کره را روی آن بریزید.
ت. مرغ را به مدت ۲۰ دقیقه داخل فر بگذارید تا کاملا پخته شود.
ث. باقی‌مانده‌ی شیر را در یک ماهیتابه، روی شعله‌ی ملایم حرارت دهید تا این ترکیب داغ شود و به جوش بیاید؛ هر از گاهی آن را به هم بزنید.
ج. پس از آماده شدن مرغ سوخاری آن را با سس سفید ویژه که دستور تهیه آن در ادامه می آید سرو کنید.

طرز تهیه سس ویژه سفید

مواد مورد نیاز  تهیه سس ویژه

الف. ۶ قاشق غذاخوری کره
ب. دو سوم فنجان آرد
پ. دو سوم فنجان شیر
ت. دو سوم فنجان آب مرغ
ث. یک چهارم قاشق چای خوری پودر سیر
ج. یک چهارم قاشق چای خوری پودر پیاز
چ. نمک و فلفل به میزان لازم

دستورالعمل تهیه سس ویژه

الف. کره را داخل ماهیتابه‌ی کوچکی روی حرارت ملایم ذوب کنید.
ب. آرد را به کره اضافه،‌ و با هم ترکیب کنید تا به خمیر تبدیل شوند.
پ. شیر و آب مرغ را نیز اضافه کنید. تمام مواد را به خوبی به هم بزنید تا خمیر آرد کاملا حل شود. حتما با یک قاشق تمام آردی را که به دیواره‌ی ظرف چسبیده است، نیز با سایر مواد ترکیب کنید.
ت. پودر سیر،‌ پودر پیاز، نمک، و فلفل را اضافه کنید.
ث. شعله‌ی گاز را زیاد کنید و مواد را آن‌قدر به هم بزنید تا به کرم نرم و غلیظ تبدیل شوند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده -امیر رضا مصطفایی

منبع:campbellsoup

طرز تهیه مرغ سوخاری کرانچی با سس سفید ویژه


 

نوشته های مرتبط


تاریخ نشان داده است آدم‌هایی که چشم‌انداز خوش‌بینانه‌ای از زندگی دارند، افرادی هستند که بیشترین موفقیت را کسب می‌کنند. تغییر نگرش ذهنی منفی به نگرش ذهنی مثبت، با توجه به شیوه‌ی زندگی شما می تواند تغییرات خارق العاده ای در زندگیتان ایجاد کند. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا با روش های مثبت اندیشی آشنا شوید.

روش های مثبت اندیشی

روش های مثبت اندیشی

۱. روزتان را با شادی و لبخند شروع کنید

تمام روز شما بستگی دارد به این‌که صبح‌تان را چه‌طور شروع کنید. بنابراین، تا زمانی که با انرژی و روحیه‌ی عالی به روز تازه خوشامد بگویید، همه چیز عالی خواهد بود. قطعا نمی‌خواهید بقیه‌ی روزتان خراب شود، این‌طور نیست؟ بسیار خب، لبخند بزنید‍! قطعا هیچ هزینه‌ای برای‌تان ندارد اما ارزش هر چیزی را دارد.

۲. از خداوند بخواهید که راه راست را نشان‌تان دهد

فقط خدا می‌داند که روز آینده برای ما چه در چنته دارد! او قطعا چند دقیقه دعا و نماز را از جانب ما ارج خواهد نهاد. همچنین، ایمان داشته باشید که او قطعا می‌خواهد خواسته‌های ما را (البته در صورتی که خیر باشند) برآورده کند. زمانی که خدا راهنمای ماست، هیچ دلیلی نداریم که نگوییم و باور نکنیم که می‌توانیم هر کاری را انجام دهیم. من می‌توانم فلان کار را همین روز انجام دهم. هیچ چیز غیر ممکن نیست. گذشته از همه‌ی این‌ها، خدا با من است!

مطلب مرتبط: ۱۵ تفاوت آدم های مثبت و منفی

۳. روز پیش رو را برنامه‌ریزی کنید.

برای جلوگیری از اشتباهاتی که احساسات و امواج منفی در فعالیت‌های روزمره شما ایجاد می‌کنند، و بعدا تبدیل به افکار منفی می‌شوند، بهتر است ابتدا کارتان را برنامه‌ریزی کنید؛ پس از آن، روی برنامه‌تان کار کنید. اطمینان حاصل کنید که اهداف امروز به وضوح تعریف شده و توسط ذهن شما جذب می‌شوند. این کار را هر روز حتی قبل از این‌که از رختخواب بیرون بیایید می‌توانید انجام دهید، فقط به این وسیله می‌توانید از مواردی که باعث بروز مشکل می‌شوند جلوگیری کنید.

۴. ذهن‌تان را روی چیزهای مهم متمرکز کنید

اهداف و اولویت‌های‌تان را برای آن‌چه که فکر می‌کنید و انجام می‌دهید، تعیین کنید. خودتان را در حال انجام فعالیت‌ها تجسم کنید. یک راهکار برای مقابله با مشکلات توسعه بدهید. بر مواردی که باید به طور جدی مورد توجه قرار بگیرند، تمرکز کنید اما در عین حال، زمانی را برای استراحت و لذت بردن اختصاص بدهید. به این ترتیب می‌توانید به نتایج مطلوب دست پیدا کنید.

مطلب مرتبط: مثبت‌اندیشی در زندگی و ۸ تاثیر خوشایند آن

۵. به نتیجه فکر نکنید

می‌گویند زندگی مثل چرخ فلک است؛ گاهی اوقات، بالا هستید، و گاهی اوقات پایین. این بدان معنا است که در زندگی زمانی وجود خواهد داشت که برخی از چیزها بر اساس آن‌چه که ما می‌خواهیم رخ نمی‌دهد. نگران نباشید اگر چیزی را که می‌خواستید، به دست نیاوردید. با این حال، برای هر کاری بیش‌ترین تلاش خود را به خرج بدهید. اما یادتان باشد که روی نتایج احتمالی که ممکن است فقط باعث ناامیدی و ناراحتی شود، بیش از حد تمرکز نکنید.

۶. چیزها و چالش‌های جدید را امتحان کنید

یادگیری و تغییرات را به عنوان فرصت‌هایی ببینید که در زندگی سر راه‌تان پیش می‌آیند. هیچ بعد نادرست و اشتباهی در مورد اعمال تغییر در رویکردها و رفتارها وجود ندارد، البته تا زمانی که برای خیر و بهبود آ‌ن‌چه هستید و آن‌چه انجام می‌دهید، باشد. انجام کارهای جدید ممکن است در نظر گرفتن گزینه‌های بیش‌تر برای یک پروژه، ملاقات با افراد جدید از مکان‌های مختلف و پرسیدن سوال‌های فراوان را شامل شود. به این ترتیب، جریان فکری‌تان رو به بهبودی و توسعه هدایت می‌شود و افکار منفی به راحتی ریشه‌کن می‌شوند.

مطلب مرتبط: ۷ کار عالی برای اینکه مثبت اندیش باشید

۷. خواسته‌های‌تان را به تعادل برسانید

ما در دنیایی پر از مخالفت‌ها و دوگانگی‌ها زندگی می‌کنیم – به دست آوردن و از دست دادن، لذت و درد، نور و تاریکی، مرد و زن، عشق و نفرت. چرخه‌ی زندگی به همین منوال در حرکت است. ما هرگز نمی‌توانیم همه چیزهای خوب را به طور همزمان در زندگی داشته باشیم. در عشق، همیشه کسی وجود دارد که صدمه ببیند. در ثروت، همیشه افرادی وجود دارند که به اندازه کافی خوش شانس نخواهند بود. برآورد و اعتدال کلید اولیه‌ی هر هدفی هستند.

روش های مثبت اندیشی ۸: واقع‌گرا باشید

اطمینان حاصل کنید که آن‌چه می‌خواهید ممکن است. امید به اتفاق افتادن چیزی که هرگز در زندگی واقعی تحقق نخواهد یافت، حاصلی جز ناامیدی برای‌تان ندارد. به عنوان مثال، شما می‌خواهید چند کیلویی از وزن‌تان را از دست بدهید. بنابراین، باید یک هدف را تعیین کرده و اقدامات مناسب را در طول زمان انجام دهید تا آن‌چه را که می‌خواهید، به دست آورید. بپذیرید که هیچ کس نمی‌تواند یک شبه باربی شود.

۹. همواره سلامت روحی و جسمی ‌خود را به دقت تحت نظر داشته باشید

به این ترتیب، شما می دانید که تا چه اندازه می‌توانید باور خود را حفظ کنید. خودتان را بشناسید. هیچ شخص دیگری در جهان وجود ندارد که قادر باشد بگوید شما واقعا چه کسی هستید. احساسات، علاقه‌مندی‌ها و اصول خود را بشناسید. وقت خود را صرف خواندن، گوش دادن به موسیقی، رویاپردازی و علاقمندی‌های‌تان کنید. اگر خودتان را به طور کامل شناختید، می‌دانید که از نظر جسمی، ذهنی و احساسی تا چه محدوده‌ای توانایی دارید.

۱۰. خودتان را دوست داشته باشید

قبل از این‌که دیگران دوست‌تان داشته باشند و به شما احترام بگذارند، همیشه باید اول خودتان را دوست داشته باشید. به خودتان قول بدهید که برای یادگیری، کار، خانواده، دوستان، طبیعت و دیگر دلایل ارزشمند وقت می‌گذارید. همان‌طور که دیگران را هر از گاهی ستایش می‌کنید، خودتان را نیز ستایش کنید. هنگامی که اعتماد به نفس دارید، به طور طبیعی افکار مثبت در ذهن شما جریان دارد.

روش های مثبت اندیشی ۱۱: بخندید

لذت ببرید. خوش بگذرانید. مد نظر داشتن جنبه‌ی روشن‌تر زندگی با لذت و خوشی آغاز می‌شود. چنان‌چه می‌گویند خنده بر هر درد بی‌درمان دواست. خواه ناخوشی شما فیزیکی باشد و خواه احساسی، چند خنده و جیغ می‌تواند به شما کمک کند که چمدان سنگین اضطراب، ناامیدی یا عصبانیت را دور بریزید.

مطلب مرتبط: ۲۰ راه ساده و سریع جذب انرژی مثبت در زندگی

۱۲. فهرستی از اهداف و اقدامات‌تان را نگه دارید

خودتان را با چیزهایی که می‌خواهید انجام دهید و راه‌هایی که باید بروید تا آن‌ها را به کمال برسانید،‌آشنا کنید. زمانی که شما از آن‌چه که می‌خواهید در زندگی خود انجام دهید مطمئن هستید، قدرت ذهن و اراده‌ی بیش‌تری درون‌تان وجود خواهد داشت.

۱۳. با افراد مثبت ارتباط داشته باشید

در کلاس درس، محل کار، یا به سادگی هر جایی که می‌روید و می‌دانید که گروهی از آدم‌ها وجود دارند، به دنبال کسانی باشید که مثبت‌اندیش و خوش‌بین هستند. مطمئنا در هر جمعی تعداد زیادی از این طور آدم‌ها وجود دارند. با آن‌ها ارتباط برقرار کنید، بیرون بروید، در مورد مسائل متفاوت بحث و گفتگو کنید. آن‌ها می‌توانند به شما در ایجاد اعتماد به نفس و عزت نفس کمک کنند.

روش های مثبت اندیشی ۱۴: عادت کنید که سوال بپرسید

پرسیدن به معنای نادانی و جهل نیست؛ بلکه به این معنا است که به دنبال اطلاعات بیش‌تری هستید و می‌خواهید موضوعات را به روشنی درک کنید. با در اختیار داشتن دانش بیش‌تر، قدرت بیش‌تری نیز خواهید داشت.

۱۵. نسبت به ایده‌ها و افکار جدید پذیرا باشید

ما باید این واقعیت را قبول کنیم که همه چیز را نمی‌دانیم. و به طور مداوم مشغول یادگیری هستیم: هر روز که می‌گذرد، هر جایی که می‌رویم، و با هرکسی که ملاقات می‌کنیم، چیزهای جدیدی یاد می‌گیریم. ما نباید ذهن‌مان را نسبت به ایده‌های جدید و اطلاعاتی که بر سر راه‌مان می‌آیند ببندیم. ذهن ما به حدی وسیع است که امکان ندارد آن را به طور کامل پر کنیم. بنابراین، باید چیزهای ارزشمندی را که ممکن است به ما کمک کنند تا به افراد بهتر و روشن‌تری تبدیل شویم، بپذیریم.

مطلب مرتبط: خوش بینی: ۱۱ فایده خوشبین و مثبت اندیش بودن برای سلامتی

۱۶. به سایر آدم‌ها اعتماد کنید

اگرچه ممکن است باور کردن هر آدمی کار دشوار و خطرناکی به نظر برسد، اما هنگامی که به آن‌ها اعتماد دارید یا نسبت به آن‌چه که برای شما انجام می‌دهند، اطمینان خاطر دارید، شک و تردید و قضاوت‌های منفی در مورد آن‌ها غیر ضروری است. چنین رویکردی، در عین حال روابط هماهنگی را بین شما و همکاران‌تان ایجاد خواهد کرد.

روش های مثبت اندیشی ۱۷: ببخشید و فراموش کنید

اشتباهات و شکست‌ها علت اصلی بروز تفکر منفی در وجود ما هستند. اگر به گونه‌ای یاد بگیریم که تمام درد، رنج و ترسی را که سعی می‌کنیم تا در دل و ذهن‌مان نگه داریم، کنار بگذاریم، دیگر چیزی برای جلوگیری از تلالوِ افکار روشن در ما وجود نخواهد داشت. خودتان را به دلیل اشتباهاتی که مرتکب شده‌اید ببخشید و این اشتباهات را فراموش کنید.

۱۸. از تجربیات‌تان درس بگیرید

یادگیری در کلاس درس با یادگیری خارج از آن، متفاوت است. در مدرسه، ابتدا به شما درس می‌دهند و بعد از شما امتحان می‌گیرند؛ در حالی که در زندگی واقعی، ابتدا از شما امتحان می‌گیرند و بعد تازه درس می‌گیرید. این آزمون در زندگی واقعی تجربیات ماست. اگر در این آزمون موفق نشدیم، یعنی تجربه‌ی خیلی خوبی نداشتیم، وضعیت را بررسی می‌کنیم و درس جدیدی یاد می‌گیریم. از این جا، می‌توانیم از ارتکاب اشتباه مجدد در همان زمینه پیشگیری کنیم!

۱۹. نعمت‌هایی که خداوند به شما داده‌است را بشمارید

بر آن‌چه که دارید تمرکز کنید نه آن‌چه که ندارید. تمرکز روی کاستی‌ها تنها حس نارضایتی و ناامیدی را به همراه خواهد داشت که فقط وقت ما را تلف می‌کند. در عوض، به خاطر تمام نعمت‌هایی که خداوند به ما ارزانی داشته، سپاسگزار باشید.

۲۰. با نگرانی‌های‌تان خداحافظی کنید

در پایان هر روز، قبل از رفتن به خواب، نیازی نیست که تجارب بد و لحظات ناراحت کننده‌ای را که در آن روز برای‌تان رخ داده‌است، در درون‌تان حفظ کنید. اجازه دهید ترک‌تان کنند، آن‌ها را از پنجره بیرون بیندازید و خداحافظی کنید. رویاهای شیرین در سرتان داشته باشید! زمانی که روز جدید از راه می‌رسد، امیدهای تازه رخ می‌نمایانند. ایمان خود را نسبت به این موضوع حفظ کنید. همیشه ایمان داشته باشید!


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده -سارا فیضی

منبع: mentalgamecoaching

روش های مثبت اندیشی: ۲۰ شیوه ایجاد انرژی مثبت در زندگیتان


 

نوشته های مرتبط


طراحی غرفه و غرفه سازی نمایشگاهی آرته چاپ

آیا قصد ارائه محصولات و یا خدمات خود در نمایشگاهی را دارید؟ در چنین شرایطی ممکن است به یکی از دغدغه‌های مهم شما طراحی غرفه نمایشگاهی (غرفه سازی) باشد. در اینجا می خواهیم نکات مهم در طراحی غرفه و غرفه سازی نمایشگاه را به صورت مختصر و مفید برای شما ارائه دهیم. امیدواریم مورد توجه و کاربرد شما قرار بگیرد. با ما همراه باشید.

 

در ابتدا لازم است تعریفی از غرفه ارائه دهیم. در حقیقت غرفه، نمایانگر نوع کار شرکت کننده می باشد بنابراین هرچقدر که طراحی و چیدمان را استادانه تر و تخصصی تر انجام دهید، بهترمی‌توانید واقعیت محصولات و خدمات خود را به بازدیدکنندگان نشان دهید.

 

در طراحی غرفه سازی لازم است که نکات زیر را مد نظر داشته باشید

 1. بهتر است مکان مناسبی در نمایشگاه داشته باشد.
 2. جذاب و گیرا باشد.
 3. طراحی غرفه باید به گونه ای باشد که با کالا یا خدمات شرکت شما هماهنگی داشته باشد.
 4. طراحی غرفه می بایست برای بینندگان قابل درک باشد.
 5. برای محصولات قابل ارائه طراحی غرفه باید متناسب باشد.

در صورتی که بخواهید از فضای غرفه نهایت استفاده را ببرید می بایست طبق محدودیتها و نیازها بر اساس نقشه ای حساب شده و دقیق فضای غرفه را تقسیم کنید. این تقسیم بندی می توانند بر اساس هدف شرکت و نوع فعالیت آن متفاوت باشد . برای نمونه هر غرفه می تواند شامل تقسیم بندی های زیر باشد.

 1. یک قسمت جهت نمایش کالا در غرفه
 2. یک قسمت برای اطلاع رسانی
 3. قسمتی نیز برای نمایش های تصویری
 4. یک بخش مبلمان اداری
 5. قسمت مشاوره و مذاکره
 6. قسمت آموزش نحوه استفاده از خدمات و یا کالاها
 7. بخشی برای پذیرایی و خدمات
 8. بخش اطلاعات
 9. فضایی برای انبار و لوازم اضافه

 

انواع غرفه سازی

بر اساس قیمت غرفه در نمایشگاه، تقسیم بندی ها و تعاریف متفاوتی می توان برای غرفه سازی ارائه داد. به عنوان مثال سقف سازی در فضای باز و یا غرفه در فضای سرپوشیده. اما با توجه به زوایای نمایشی می توانیم غرفه ها را به ترتیب زیر تعریف کنیم.

 • غرفه ردیفی یا معمولی

اغلب این نوع غرفه ها با غرفه های مجاور خود از سه طرف دیوار مشترک دارد و از یک طرف نیز به راهروی نمایشگاه دسترسی دارد و بازدیدکنندگان می‌توانند از این طریق آن را ببینند. معمولا به این گونه غرفه ها، غرفه یک بر می گویند. عمق و پهنای این نوع غرفه ها متفاوت است. در این بین غرفه هایی که پهنای بیشتری دارند و طول آنها نیز مناسب است طرفداران بیشتری خواهند داشت. از آنجایی که اینگونه غرفه ها در یک ردیف در کنار همدیگر ساخته می شوند به آنها غرفه ردیفی می گویند.

غرفه هایی که فقط از دو سمت با سایر غرفه‌ها همجوار می باشد و از او دو سمت دیگر به راهروی بازدیدکنندگان دسترسی دارد را غرفه نقشی می گویند و از آنجایی که از دو طرف برای بازدیدکنندگان قابل نمایش است، چیدمان و طراحی آن گران تر سخت تر است.

 

 • غرفه شبه جزیره ای

حرفای شبه جزیره از سه طرف برای بازدیدکنندگان قابل رویت میباشد و فقط از یک سمت مسدود است این موضوع می‌تواند از نظر امنیتی نکته منفی برای غرفه محسوب شود اما میزان بازدید کنندگان بیشتری نسبت به سایر غرفه ها دارد. معمولا به اینگونه غرفه‌ها غرفه سه بر هم می گویند.

 

غرفه های جزیره ای از چهار طرف دسترسی به راهرو دارند و از چهار طرف برای بازدیدکنندگان قابل رویت  هستند اینگونه غرفه ها از نظر تبلیغات و نمایش دارای ارزش بسیار بالایی هستند و در اکثر موارد برای نمایش صنایع سنگین و ماشین آلات استفاده می شوند.

یکی از فعال ترین شرکت هایی که در زمینه غرفه سازی عملکرد بسیار حرفه ای دارد، شرکت آرته چاپ می باشد که شما می توانید با ورود به وبسایت (www.artechap.com) نمونه های مختلف غرفه ها را مشاهده کنید و در صورتی که نیاز به غرفه سازی داشته باشید از خدمات این شرکت بهره مند شوید.
سالاد یکی از آن غذاهایی است که آماده کردن‌اش کار چندانی نمی‌برد اما برای بدن پر از فایده است. این ترکیب با مخلوط کردن انواع مختلف میوه‌ها و سبزیجات تهیه می‌شود. این سبزیجات به صورت تازه با هم مخلوط می‌شوند، بنابراین لازم نیست سبزیجات را طبخ کنید. و زمانی که سبزیجات تازه و خام هستند، مواد مغذی موجود در آن‌ها حفظ می‌شوند و بهترین خواص سالاد سبزیجات از همینجا اتفاق می افتد. پس از مخلوط کردن سبزیجات و میوه، می‌توانیم کمی ادویه یا سس مورد نظرمان را نیز به سالادمان اضافه کنیم تا طعم فوق‌العاده‌ای پیدا کند.

خواص سالاد سبزیجات

برای آماده کردن سالاد سبزیجات می‌توانید هر میوه یا سبزیجاتی را که دوست دارید استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید انتخاب کنید که سالادتان فقط از میوه (سالاد میوه) تشکیل شده باشد، فقط سبزیجات داشته باشد، یا شاید ترجیح می‌دهید ترکیبی از میوه و سبزیجات میل کنید. سالاد میوه می‌تواند خیلی جذاب و لذیذ باشد زیرا طعم میوه‌ها متفاوت است و برخی از آن‌ها طعم شیرین دارند که نمی‌توانید با سبزیجات آن را تجربه کنید. به همین دلیل است که برخی از مردم میوه هم به سالاد سبزیجات‌شان اضافه می‌کنند.

سالادی که ترکیبی از سبزیجات و میوه است مواد مغذی بی‌شماری را به بدن شما می‌رساند. این مواد مغذی ما مزایای فراوانی برای بدن دارند. برخی از خواص سالاد سبزیجات برای سلامتی به قرار زیر است:

خواص سالاد سبزیجات

۱. سطح کلسترول را کاهش می‌دهد

سطح کلسترول در بدن انسان به عنوان علت عمده‌ی بسیاری از بیماری‌های خطرناک مختلف شناخته شده‌است. مصرف سالاد سبزیجاتی که حاوی برخی از سبزیجات خاص هستند، به عنوان یک راه موثر برای کاهش سطح کلسترول در نظر گرفته می‌شود. این سبزیجات مناسب برای کاهش کلسترول عبارتند از کلم برگ، هویج، کرفس، گوجه‌فرنگی و لوبیا.

۲. از بروز سرطان پیشگیری می‌کند

بیش‌تر سبزیجات موجود در سالاد حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلفی هستند و در عین حال به میزان فراوانی آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی دارند. این آنتی‌اکسیدان‌ها به جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی در بدن کمک می‌کنند.

مطلب مرتبط: انواع سالاد: ۵۰ نوع سالاد ساده با طرز تهیه برای هر فصل و هر ذائقه

۳. سرشار از آنتی‌اکسیدان است

همانطور که قبلا ذکر شد، سالاد سبزیجات غنی از آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی است. مصرف آنتی‌اکسیدان‌ها به طور معمول به عنوان راهی برای جلوگیری از برخی بیماری‌های خطرناک، مانند آلزایمر و اختلال عملکرد سیستم ایمنی محسوب می‌شود.

۴. خواص ضد پیری دارد

پدیدار شدن زودرس علائم پیری روی صورت، مانند چین و چروک، احساس خیلی بدی به اکثر خانم‌ها می‌دهد. به خصوص اگر در سنین جوانی باشند. برای جلوگیری از این علائم پیری، می‌توانید سالاد حاوی سبزیجات مختلف بخورید که غنی از آنتی‌اکسیدان است و می‌تواند با روند پیری زودرس مبارزه کند.

۵. فرایند هضم را بهبود می‌دهد

بسیاری از سبزیجات موجود در سالاد حاوی فیبر هستند که برای هضم خوب است. بنابراین، اگر سالاد سبزیجات را به طور روزانه مصرف کنید، لازم نیست نگرانی در مورد مشکل هضم داشته باشید. در صورتی که مشکل سوء هاضمه دارید، این مقاله می‌تواند برای‌تان مفید باشد.

خواص سالاد سبزیجات

مطلب مرتبط: ۲۰ خاصیت خوردن سالاد در صبحانه برای سلامتی

۶. از بروز یبوست جلوگیری می‌کند

فیبر در سالاد سبزیجات برای جلوگیری از یبوست هم مفید است. یبوست اتفاق می‌افتد به این دلیل که مدفوع در روده‌ها آب کافی ندارد و به شدت سفت می‌شود. فیبر موجود در سبزیجات سبب نرم شدن مدفوع می‌شود. بنابراین، به شما کمک می‌کند تا از بروز یبوست جلوگیری کنید. در صورتی که از یبوست رنج می‌برید و دنبال راه‌های طبیعی برای درمان هستید، ۵۱ درمان خانگی یبوست را بخوانید.

۷. از اسهال جلوگیری می‌کند

در مقابل یبوست، اسهال، اختلالی است که در اثر آن مدفوع شما بیش از حد نرم یا حتی به مایع تبدیل می‌شود. علاوه بر این، تعداد دفعاتی که برای دفع مدفوع به دستشویی می‌روید نیز بیش‌تر خواهد بود. شما باید اسهال را به سرعت درمان کنید زیرا ممکن است باعث کم شدن آب بدن شود. اسهال را می‌توان با مصرف سالاد درمان کرد. اما، باید دقت کنید که در زمان ابتلا به اسهال نمی‌توانید همه نوع گیاهی را مصرف کنید و در واقع از مصرف برخی سبزیجات باید پرهیز کنید. برخی از سبزیجاتی که می‌توانند به درمان اسهال کمک کنند عبارتند از: هویج و سیب‌زمینی.

۸. سلامت روده را بهبود می‌بخشد

روده یکی از مهم‌ترین ارگان‌ها است به این دلیل که نقش مهمی در جذب مواد مغذی دارد. بنابراین بسیار مهم است که روده‌ی سالمی داشته باشید. برای انجام این کار یکی از توصیه‌های مهم مصرف سالادی حاوی سبزیجات مختلف است. به عنوان مثال، می‌توانید بروکلی، کلم کالی و اسفناج را به سالادتان اضافه کنید.

۹. سلامت معده را حفظ می‌کند

یکی دیگر از اعضای مهم در فرایند هضم معده است. مصرف سالاد حاوی سبزیجات مختلف، راه خوبی برای حفظ سلامت معده و جلوگیری از بروز زخم معده خواهد بود و این یکی دیگر از خواص سالاد سبزیجات است.

۱۰. از سلامت چشم‌ها مراقبت می‌کند

برخی از سبزیجات حاوی ویتامین A هستند. نقش ویتامین A در سلامت چشم را تقریبا همه می‌دانند. برخی از سبزیجات حاوی ویتامین A عبارتند از کلم برگ سبز، هویج و اسفناج. شما می‌توانید آن‌ها را به سالادتان اضافه کنید تا چشم‌های سالمی داشته باشید.

مطلب مرتبط: سالاد کرفس: ۵ طرز تهیه سالاد کرفس خوشمزه، مقوی و رژیمی

۱۱. متابولیسم را تقویت می‌کند

یکی دیگر از خواص سالاد سبزیجات چیست؟ فیبر موجود در سبزیجات نقش مهمی در سوخت و ساز بدن دارد. این ماده روند سوختن کالری را در بدن شما بهینه می‌کند. بنابراین مصرف سبزیجات متابولیسم شما را افزایش می‌دهد.

خواص سالاد سبزیجات

۱۲. بخش خوبی از یک رژیم غذایی سالم است

متابولیسم خوب بر موفقیت رژیم غذایی شما تاثیر می‌گذارد. تمام کالری‌های بدن شما به طور مطلوب سوخته و جذب می‌شوند. فیبر همچنین باعث می‌شود که به مدت طولانی‌تری سیر باشید، بنابراین از از خوردن غذای بیش‌تر پرهیز خواهید کرد.

۱۳. از سلامت قلب مراقبت می‌کند

برخی از سبزیجات مانند کرفس، اسفناج، خردل، تربچه، کلم بروکلی، کلم کالی و برخی دیگر برای سلامتی قلب بسیار مهم هستند. آن‌ها را به سالادتان اضافه کنید تا از بروز هرگونه مشکل قلبی جلوگیری کنید.

۱۴. سلامت استخوان را حفظ می‌کند

سالاد سبزیجات برای حفظ سلامتی استخوان و جلوگیری از بروز هر مشکلی در رابطه با استخوان‌ها از جمله پوکی استخوان مفید است. به ویژه اگر کلم برگ سبز یا اسفناج را به سالادتان اضافه کنید، برای استخوان‌تان بسیار مفید خواهد بود.

مطلب مرتبط: طرز تهیه سالاد الویه: ۷ توصیه طلایی برای تهیه الویه مجلسی و خوشمزه

۱۵. برای سیستم ایمنی بسیار مفید است

مصرف سالاد سبزیجات به طور منظم برای سیستم ایمنی بدن نیز مفید است. با مصرف سبزیجات، بدن‌تان مواد مغذی لازم را دریافت می‌کند و سیستم ایمنی از بدن در برابر باکتری‌ها و ویروس‌ها مراقبت می‌کند. برای بهبود سیستم ایمنی بدن می‌توانید مقاله‌ی ۱۰ بهترین روش تقویت سیستم ایمنی بدن را بخوانید.

۱۶. انرژی زیادی به بدن می‌دهد

مصرف سالاد سبزیجات انرژی بیش‌تری به شما می‌دهد، بنابراین می‌توانید فعالیت روزانه خود را بهتر و با طراوت بیش‌تری انجام دهید.

۱۷. از بروز التهاب جلوگیری می‌کند

التهاب در واقع واکنش طبیعی سیستم ایمنی بدن در برابر باکتری است. این واکنش می‌تواند به صورت درد یا قرمز شدن بخشی از پوست خود را نشان دهد. اما التهاب بیش از حد برای سلامتی خطرناک است. مصرف سالاد سبزیجات به شما کمک می‌کند تا سیستم ایمنی بدن را تقویت و از التهاب جلوگیری کنید.

مطلب مرتبط: طرز تهیه سالاد ماکارونی مجلسی که بسیار خوشمزه و آسان است

۱۸. سلامت پوست را بهبود می‌دهد

برخی از سبزیجات موجود در سالاد حاوی مواد معدنی و ویتامین‌هایی هستند که برای مراقبت از پوست اهمیت زیادی دارند. گفته می‌شود ویتامین E موجود در سبزیجات، چروک‌ها و لکه‌های سیاه روی صورت را از بین می‌برد.

۱۹. بهداشت دهان و دندان را بهبود می‌دهد

مصرف سالاد سبزیجات برای سلامتی دهان بسیار مفید است. ویتامین‌های مختلف موجود در سالاد سبزیجات نقش مهمی در سلامتی دهان و دندان دارند. به عنوان مثال، ویتامین C که در فلفل و بروکلی موجود است، برای لثه‌ها فایده‌ی زیادی دارد.

۲۰. قدرت باروری را بهبود می‌دهد

یکی دیگر از خواص سالاد سبزیجات نقش آن در باروری شما است. سبزیجات می‌توانند فرایند باردار شدن را تسریع کنند.

به این ترتیب مصرف سالاد سبزیجات بسیار توصیه می‌شود. با استفاده از این اطلاعات می‌توانید از بسیاری بیماری‌ها دوری کنید و سالم بمانید. رژیم غذایی خوبی داشته باشید و سلامت بدن‌تان را حفظ کنید!


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده -سارا فیضی

منبع: drhealthbenefits

خواص سالاد: ۲۰ خاصیت سالاد سبزیجات برای سلامتی


 

نوشته های مرتبط


ارتباط در محیط کار برای موفقیت بسیار مهم است. هم موفقیت شما به عنوان یک فرد و هم موفقیت برای شرکت. تیم‌ها با ارتباط شفاف و مداوم، بهتر کار می‌کنند. توانایی شما برای ارتباط درست روی موفقیت شما، موفقیت تیم‌تان و درنتیجه موفقیت شرکت تاثیر می‌گذارد. در این مقاله به این مسئله نگاهی می‌اندازیم که چرا ارتباط خوب تا این حد برای محیط کار مهم است سپس به ۷ تکنیک ارتباطی در محل کار نگاهی می‌اندازیم. در این مقاله می‌بینید که چگونه داشتن مهارت‌های ارتباطی قوی یک منبع بسیار مهم برای موفقیت در محیط کار است. خوب بیایید ببینیم چرا ارتباطات قوی در محل کار اهمیت زیادی دارند.

۷ مهمترین تکنیک ارتباطی در محل کار که برای موفقیت لازم است

چرا توانایی تکنیک ارتباطی در محل کار مهم است؟

توانایی خوب ارتباط برقرار کردن در همه جوانب کاری به شما کمک می‌کند. شما می‌توانید به شکل موثرتر و بهتری با همکاران، رییس‌ها و مراجعین ارتباط برقرار کنید. ارتباط قوی بر ارتباطات شما با هر کسی که با او کار می‌کنید، تاثیر می‌گذارد.

اگر رهبر گروه هستید، ضروری است که بتوانید اطلاعات را به افراد دیگر گروه منتقل کنید. می‌توانید دیدگاهی را ایجاد کنید که همه بتوانند ببینند. می‌توانید اهدافی را به اشتراک بگذارید که تمام گروه از آن حمایت کنند. با توانایی ارتباطی شما، احساس بهتری در مورد تیم به وجود می‌آید. اگر خوب ارتباط برقرار نکنید، ناخدای یک کشتی شکسته خواهید بود.

ارتباط درست در هر جنبه از زندگی مهم است. از محل کار گرفته تا روابط شخصی. در این‌جا می‌توانیم به سه جنبه کاری که ارتباط در آن بسیار مهم است نگاهی بیندازیم:

شرکت

اهمیت ارتباطات مسئولین و روسای شرکت را نمی‌توان نادیده گرفت. بررسی این قسمت، کار آسانی است.

رهبران شرکت که اطلاعات واضحی درمورد اهداف، ارزش‌ها و فرهنگ شرکت می‌دهند، در واقع خدمت خوبی به همه می‌کنند. این باعث می‌شود که همه در یک مسیر حرکت کنند. شما به عنوان یک شرکت افرادی را به خدمت می‌گیرید که در راستای فرهنگ و ارزش‌های شرکت قرار دارند. همه می‌دانند چه چیزی اهمیت دارد.

شرکت‌هایی که رهبرانی با ارتباط ضعیف دارند از این جنبه ضربه می‌خورند. افرادی که برای شرکت کار می‌کنند نمی‌دانند چه چیزی مهم است. آن‌ها می‌خواهند ارزش‌های شرکت را بدانند. فرهنگ به چیزی تبدیل می‌شود که آن‌ها نمی‌توانند درموردش به کسی چیزی بگویند چون خودشان نیز چیزی نمی‌دانند.

آیا می‌خواهیم امسال رشد داشته باشیم؟ به چه قیمتی؟ به عنوان یک شرکت به چه چیزی اهمیت می‌دهیم؟ چگونه می‌توانیم از رقبای خود پیشی بگیریم یا حداقل در حد آن‌ها باشیم؟ اگر هیچ وقت این‌ها را از زبان رهبران نشنوید، پاسخ به این سوالات بسیار سخت می‌شود.

مطلب مرتبط: ورزش در محل کار: ۲۰ حرکت ورزشی که باید پشت میز انجام دهید

تیم شما

تقریبا هر کسی به شکلی در یک تیم کار می‌کند. این تیم می‌تواند ۲ نفره یا یک گروه ۲۰ نفره باشد. این قسمتش اصلا مهم نیست، مهم این است که شما باید بتوانید ارتباط برقرار کنید.

خوبی این مسئله این است که همه شما در یک سازمان هستید و روی یک هدف مشترک کار می‌کنید. این هدف می‌تواند شروع یک پروژه جدید باشد یا گرفتن نیروی جدید برای شکرت یا تیم فروش. چیزی که مهم است این است که بتوانید درمورد اهداف، فرایندها، چالش‌ها و به طور کلی روابط، با دیگر اعضا ارتباط برقرار کنید.

رییس شما

خیلی مهم است که بتوانید ارتباط خوبی با رییس خود داشته باشید. داشتن تفاهم با رییس، فواید زیادی دارد. این مسئله به شما اجازه می‌دهد که بدانید برای موفق شدن باید چه کاری انجام دهید.

اگر نتوانید با رییس خود ارتباط برقرار کنید، نخواهید توانست به منابعی که برای کارتان نیاز دارید دست پیدا کنید. شما باید تصویر واضح و درستی از چیزی که رییس‌تان به عنوان موفقیت تعریف می‌کند داشته باشید. هیچ کدام از این‌ها بدون صحبت درست و شفاف با رییس‌تان به دست نمی‌آید.

به علاوه بیایید واقع‌گرا باشیم. خیلی بهتر است که برای رییسی کار کنید که با او سازگاری داشته و ارتباط کاری قوی با او دارید.

مطلب مرتبط: ۶ حرکت مناسب برای ورزش پشت میز محل کار

تکنیک ارتباطی در محل کار

۱. در دسترس باشید

یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای داشتن ارتباط خوب در محیط کار، در دسترس بودن است. من با روسایی کار کرده‌ام که همیشه برای صحبت کردن در دسترس بوده‌اند و دوست داشته‌اند کمک کنند. همچنین با افرادی کار کرده‌ام که در اتاق‌شان همیشه بسته بوده و ۴ روز طول می‌کشید تا یک ایمیل را جواب دهند.

به نظر شما کدام یک از این‌ها محیط کاری بهتری را ایجاد می‌کنند؟ حدس زدن سخت نیست!

شما با در دسترس بودن فضای ارتباطی راحتی را در محیط کار به وجود می‌آورید.

تکنیک ارتباطی در محل کار ۲: دوستانه رفتار کنید

رفتار دوستانه داشتن با افرادی که با آن‌ها کار می‌کنید راه بسیار آسانی برای داشتن مهارت‌های ارتباطی در محیط کار است. داشتن رفتار مثبت و توجه به افرادی که با آن‌ها کار می‌کنید بسیار موثر است.

زمانی که رفتار دوستانه دارید، افرادی که با شما کار می‌کنند به طور طبیعی به سمت شما کشیده می‌شوند. آن‌ها شما را فردی قابل نزدیک شدن می‌بینند و به راحتی با شما ارتباط برقرار می‌کنند.

این نوع ارتباط باعث می‌شود گروه‌ها به خوبی با هم کار کننند و از بودن در کنار هم لذت ببرند. این کار به ایجاد تفکر مثبت درمورد تیم در محل کار کمک می‌کند.

مطلب مرتبط: ۱۲ مهارت حل مسئله در محل کار که واقعا کارساز هستند

۳. شنونده خوبی باشید

ارتباط خوب فقط به معنای دادن و رساندن اطلاعات نیست. بلکه به معنای این است که شنونده خوبی باشید تا صحبت‌های فردی که با شما حرف می‌زند را خوب بفهمید.

زمانی که مهارت‌های شنیداری خوبی را در خود ایجاد کنید، می‌توانید صحبت‌های فرد را به خوبی پردازش کنید. این برای کار کردن نزدیک با افراد بسیار مهم است.

شما باید بتوانید چیزی که می‌گویند و چیزی که با شما در جریان می‌گذارند را به خوبی متوجه شوید. زمانی که فردی را به طور کامل بفهمید، می‌توانید یک ارتباط دو طرفه خوب بسازید و فکر تیمی خوب و تعادل را ایجاد کنید!

تکنیک ارتباطی در محل کار  ۴: شفاف باشید

به اشتراک گذاشتن اطلاعات به طور شفاف و درست یکی از مهم‌ترین تکنیک‌های ارتباطی در محیط کار است. من با افرادی کار کرده‌ام که ۳۰ دقیقه تمام صحبت کرده‌‌اند و من با جواب آن‌ها بیشتر از قبل گیج شده‌ام.

مطمئنم همه ما افرادی را می‌شناسیم که خیلی زیاد حرف اما درواقع هیچ چیز مفیدی نمی‌گویند. این‌گونه نباشید. این کار فقط مانع از ایجاد ارتباط می‌شود.

درست است که صحبت کردن‌های کوتاه در زمان دادن اطلاعات خوب است اما سعی کنید در این مورد شفاف باشید و واضح صحبت کنید. نکاتی که باید بیان شوند را بگویید و خیلی به آن شاخ و برگ ندهید. چیزی که لازم است را به شکل واضح و شفاف بگویید. اگر لازم بود اطلاعات بیشتری اضافه کنید. شفافیت مهم است.

مطلب مرتبط: ۱۹ روش تقویت تفکر خلاق در محل کار که اعتبارتان را بالا می‌برد

۵. مراقب ارتباط غیر کلامی باشید

به یاد داشته باشید که ارتباط غیر کلامی به اندازه ارتباط کلامی اهمیت دارد. به زبان بدن دیگران زمانی که با شما صحبت می‌کنند دقت کنید.

علائمی مانند دستان بسته یا اخم نشانه این هستند که فرد مقابل یا با شما موافق نیست و یا صحبت‌های شما را نمی‌فهمد. خیلی مهم است که از ارتباط غیر کلامی خود نیز آگاهی داشته باشید.

زمانی که با دیگران صحبت می‌کنید، به چشمان‌شان نگاه کنید. زمانی که کسی با شما صحبت می‌کند حالت باز و دوستانه بگیرید. این نشان می‌دهد که شما آماده شنیدن چیزی که می‌گویند هستید.

تکنیک ارتباطی در محل کار ۶: بازخوردها را بپذیرید

این مورد را مانند کسی ببینید که می‌تواند مورد تعلیم قرار بگیرد. این مسئله هم در ابتدای کار و هم در حین آن اهمیت دارد.

هر کسی رییسی دارد. حتی اگر رییس شرکت باشید باز هم رییسی دارید – مشتریان‌تان!.  بازخورد از سمت رییس، همکاران و مشتریان خود را بپذیرید. خیلی از افراد با انتقاد سازنده مشکل دارند.

از نظر من این کار بهترین راه برای شناخت خود و از آن مهم‌تر برای پیشرفت خود است. اگر تمایلی به شنیدن بازخورد نداشته باشید، هیچ‌وقت روش انجام کارتان را تغییر نمی‌دهید که به این معناست که هیچ وقت در نتایج کار خود به پیشرفت نمی‌رسید.

مطلب مرتبط: ۱۹ روش تقویت تفکر خلاق در محل کار که اعتبارتان را بالا می‌برد

۷. ذهن بازی داشته باشید

درمورد این مسئله فکر کنید. اگر در هنگام صحبت با کسی ذهن‌تان باز نباشد، به معنای این است که خوب گوش نمی‌دهید. شما خیلی به جوابی که می‌خواهید به صحبت‌های گفته شده بدهید فکر می‌کنید و درگیر آن می‌شوید.

داشتن ذهن باز به شما کمک می‌کند که مکالمه‌ای قوی با دیگران داشته باشید که باعث می‌شود برای حل مسائل با هم کار کنید.

صحبت آخر

داشتن مهارت‌های ارتباطی قوی اهمیت زیادی دارد. مهارت‌های ارتباطی خوب در همه مراحل زندگی به شما کمک می‌کند. این مسئله در روابط شخصی و همکاری‌های شغلی موثر است. وقتی به خوبی ارتباط برقرار می‌کنید می‌توانید بیشتر  چیزی که می‌خواهید را به دست بیاورید. بخش گوش دادن ارتباط به شما کمک می‌کند که نیازهای دیگران را به خوبی بفهمید.

به ۷ تکنیک ارتباطی مهم که باید می‌دانستید نگاهی انداختیم. زمانی که فهرست را می‌خوانید به این مسئله فکر کنید که این تکنیک‌ها را در خود تقویت کنید.

برای بهتر شدن در یکی یا چند تا از این چند تکنیک ارتباطی در محل کار خودتان را به چالش بکشید. خود شغلی‌تان از شما تشکر خواهد کرد!


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده -مژگان گوران

منبع:lifehack

۷ مهمترین تکنیک ارتباطی در محل کار که برای موفقیت لازم است


نوشته های مرتبط


چیکن پات پای یا پای ظرفی مرغ یکی از آن غذاهای خوشمزه است ک با خمیر و برخی مواد دیگر درست می شود و تهیه‌ی این غذا آن‌چنان نیازی به صرف انرژی ندارد. این پات پای یا پای ظرفی خوشمزه و دوست داشتنی را می‌توانید به آسانی درست کنید و در مهمانی‌ها و روزهای پر مشغله‌ی هفته از خوردن آن لذت ببرید. البته در تهیه این غذا بهتر است که از یک کرم کرم غلیظ سوپ مرغ استفاده شود که دستور تهیه آن را در ادامه همین مقاله برایتان آورده ایم.

طرز تهیه چیکن پات پای یا پای ظرفی مرغ

چیکن پات پای یا پای ظرفی مرغ

مواد مورد نیاز 

الف. یک قاشق غذاخوری روغن سبزیجات
ب. یک عدد پیاز متوسط، خرد شده (تقریبا نصف فنجان)
پ. حدود ۳۰۰ گرم کرم غلیظ سوپ مرغ
ت. نصف فنجان شیر
ث. ۲۸۰ گرم نخود فرنگی و هویج یخ زده
ج. ۲ فنجان گوشت مرغ یا بوقلمون پخته شده‌ی مکعبی
چ. خمیر هزارلا، برای پر کردن مواد داخل آن (طرز تهیه‌ی خمیر هزارلا را می‌توانید با یک جستجوی ساده در گوگل پیدا کنید)

طرز تهیه چیکن پات پای یا پای ظرفی مرغ

الف. روغن را در ماهیتابه‌ای بریزید و آن را روی حرارت ملایم بگذارید. پیاز را داخل ماهیتابه بریزید و هر از گاهی آن را هم زنید تا نرم شود.
ب. اکنون، سوپ، شیر، نخود فرنگی، و هویج را نیز داخل ماهیتابه بریزید و حرارت دهید تا مواد به جوش بیایند.
پ. حرارت را کم کنید. درب ظرف را بپوشانید و اجازه دهید به مدت ۵ دقیقه مواد به همین حالت بمانند تا سبزی‌ها نرم شوند. سپس، مرغ را اضافه کنید. شعله را کمی بیش‌تر کنید تا کل مواد بار دیگر به جوش بیایند و بپزند.
ت. خمیر هزارلا را طبق دستورالعمل‌های موجود بپزید و به شکل نان درآورید؛ به طوری که داخل آن خالی باشد.
ث. با یک قاشق ترکیب مرغ را داخل نان قرار دهید.
ج. در صورت تمایل، می‌توانید یک پوشش از جنس نان نیز برای آن درست کنید.

طرز تهیه کرم غلیظ سوپ مرغ

مواد مورد نیاز 

الف. ۶ قاشق غذاخوری کره
ب. دو سوم فنجان آرد
پ. دو سوم فنجان شیر
ت. دو سوم فنجان آب مرغ
ث. یک چهارم قاشق چای خوری پودر سیر
ج. یک چهارم قاشق چای خوری پودر پیاز
چ. نمک و فلفل به میزان لازم

دستورالعمل

الف. کره را داخل ماهیتابه‌ی کوچکی روی حرارت ملایم ذوب کنید.
ب. آرد را به کره اضافه،‌ و با هم ترکیب کنید تا به خمیر تبدیل شوند.
پ. شیر و آب مرغ را نیز اضافه کنید. تمام مواد را به خوبی به هم بزنید تا خمیر آرد کاملا حل شود. حتما با یک قاشق تمام آردی را که به دیواره‌ی ظرف چسبیده است، نیز با سایر مواد ترکیب کنید.
ت. پودر سیر،‌ پودر پیاز، نمک، و فلفل را اضافه کنید.
ث. شعله‌ی گاز را زیاد کنید و مواد را آن‌قدر به هم بزنید تا به کرم نرم و غلیظ سوپ مرغ تبدیل شوند.

برای اطلاع از دستور غذاهای مختلف و طرز تهیه انواع غذا، شیرینی و دسر و … اینجا کلیک کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده -امیر رضا مصطفایی

منبع:campbellsoup

طرز تهیه چیکن پات پای یا پای ظرفی مرغ که بسیار خوشمزه است


 

نوشته های مرتبط


عکس های کتایون ریاحی در 57 سالگی

 

کتایون ریاحی بازیگر کشورمان در مراسم کارگردانان سینمای ایران حاضر شده بود.در ادامه عکس هایی از تیپ و چهره این بازیگر ۵۷ ساله را مشاهده خواهید کرد.

 
شیراز به دلایل زیادی در دنیا شهرت دارد. نخست به خاطر تاریخ طولانی‌اش و نقش مهم‌اش در امپراتوری ایران و پرسپولیس به عنوان پایتخت این امپراتوری؛ و سپس به خاطر پیشینه‌ی افسانه ای شعر و شاعری و داشتن شاعران نامدار مثل حافظ و سعدی که با بازدید آرامگاه‌شان در خواهید یافت که این شاعران چه‌قدر برای تمام مردم جهان عزیز هستند. شیراز مردمان بسیار خوش مشرب و مهربانی هم دارد که از هر  فرصتی برای شادی و سرگرمی استفاده میکنند. جاهای دیدنی شیراز بسیار زیاد است. برای دیدار از شهر شیراز باید ۵ الی ۷ روز کامل وقت بگذارید؛ به ویژه اگر می‌خواهید یک روز کامل را برای دیدار از پرسپولیس اختصاص دهید.

جاهای دیدنی شیراز

۱. پرسپولیس (تخت جمشید)

جاهای دیدنی شیراز

این مکان بدون شک جاذبه‌ی اصلی گردشگری و از جاهای دیدنی شیراز به شمار می‌رود. با این که پرسپولیس ۷۰ کیلومتر با شیراز فاصله دارد، مسلما هر دقیقه از زمانی که برای بازدید این اثر باشکوه باستانی سپری می‌کنید، بسیار با ارزش است. پرسپولیس یا همان تخت جمشید حسی از شکوه و عظمت را در قلب هر بازدیدکننده‌ای ایجاد می‌کند؛ حسی که مشابه‌ی آن را شاید فقط بتوان در شهر رم تجربه کرد؛ حسی از قدرت، برتری، بی‌وفایی دنیا، و قطعا گذر دائمی زمان. پرسپولیس که به عنوان میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده است، در دوران داریوش اول ساخته شد و به شکوه و جلال رسید، و بعدها مورد حمله‌ی الکساندر کبیر (اسکندر مقدونی) قرار گرفت.

پرسپولیس پس از یورش نیروهای اسکندر به آتش کشیده شد؛ به باور بسیاری از مورخان، این کار به انتقام آتش زدن آکروپولیس شهر آتن، پس از حمله‌ی نیروهای ایران به یونان، صورت گرفت.

مطلب مرتبط: جاهای دیدنی اصفهان: ۲۵ جاذبه گردشگری اصفهان نصف جهان

۲. پاسارگاد

جاهای دیدنی شیراز

پاسارگاد پایتخت حکومت کوروش کبیر و جانشینان وی بود. مشهورترین اثر تاریخی به جا مانده از این مکان، آرامگاه کوروش و باقی‌مانده‌هایی از کاخ وی است. برای رفتن از پرسپولیس به پاسارگاد باید حدود ۲ ساعت رانندگی کرد، و اگر بخواهید شب را در آن‌جا سپری کنید، جایی بهتر از اقامتگاه بوم‌گردی آقامیر پیدا نمی‌کنید.

۳. نقش رستم

جاهای دیدنی شیراز

نقش رستم یکی دیگر از جاهای دیدنی شیراز است که باید از آن بازدید کنید. این مجموعه‌ی باستانی بسیار باشکوه است و تا حدودی به ساختمان خزانه در شهر باستانی پترا در کشور اردن شباهت دارد. مهم‌ترین آثار تاریخی در این مجموعه شامل آرامگاه چهار پادشاه هخامنشی از جمله داریوش بزرگ است که بر سینه کوه تراشیده شده‌اند. هر یک از سنگ‌تراشی‌ها دارای ورودی‌هایی است که به تالارهایی ختم می‌شوند که در آن‌ها، بدن این پادشاهان در تابوت‌های سنگی نهفته‌اند. این آرامگاه‌ها در زمان پیروزی اسکندر کبیر بر سپاه ایران، مورد حمله و غارت قرار گرفتند.

مطلب مرتبط: جاهای دیدنی کیش: ۲۵ مهمترین تفریحات و جاذبه گردشگری کیش

۴. آرامگاه حافظ

حافظ یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌ها در میان ما ایرانیان به شمار می‌رود. بیش‌تر اشعار وی مضمونی از عشق و ایمان دارند. “‌حافظ خوانی‌”‌ از جمله کارهایی است که ایرانی‌ها، از نوجوانان گرفته تا نسل‌های پیشین، مرتبا انجام می‌دهند. هم‌چنین، از اشعار حافظ بارها و بارها در موسیقی و خوشنویسی سنتی ایران استفاده شده‌ است. اگر آن‌چنان شناختی از حافظ ندارید یا اشعار وی را با دقت نخوانده‌اید، توصیه می‌کنیم پیش از بازدید آرامگاه این شاعر بزرگ، حتما این کار را انجام دهید. این کار قطعا لذت تجربه‌ی بازدید از این مکان دیدنی را چند برابر می‌کند.

۵. آرامگاه سعدی

سعدی یکی دیگر از شاعران مهم ایرانی در قرون وسطی به شمار می‌رود. وی به خاطر تفکرات عمیق اخلاقی‌اش در سرتاسر جهان مشهور است. وی مردی فرزانه بود که به دلیل حمله مغول‌ها به ایران دهه‌ها به سفر در جهان پرداخت. وی با ظرافت و زیبایی تجربه‌ها، مشاهده‌ها، و داستان‌های ملاقات‌اش را با آدم‌هایی به نگارش درآورد که عمدتا از بازماندگان آن جنگ بودند. نوشته‌های وی بازتابی دست اول از تجربه‌های مردم عادی ایرانی هستند که از تبعیض، آزار، و اذیت تهاجم و گردنکشی مغولان رنج می‌بردند.

۶. شاه چراغ

سومین زیارتگاه مقدس ایران، مکانی است فوق‌العاده جذاب و چشم‌نواز. متاسفانه، عکسبرداری در این مکان ممنوع است، ولی اگر بعد از نماز عشاء به این آرامگاه بیایید، فضایی روحانی را تجربه خواهید کرد. آرامگاه شاه چراغ مجموعه‌ای از آینه کاری‌ها، کاشی کاری‌ها، و اساسا موزه‌ای عظیم از دکوراسیون و معماری سنتی ایرانی است. پوشیدن چادر در این مکان برای بانوان اجباری است، ولی اگر چادر به همراه ندارید، هنگام ورود می‌توانید یک چادر دریافت کنید.

مطلب مرتبط: جاهای دیدنی صربستان: ۱۵ بهترین جاذبه های گردشگری صربستان

۷. باغ دلگشا

یکی دیگر از جاهای دیدنی شیراز این باغ است. باغ دلگشا باغی مربوط به دوره ساسانیان، صفویه و قاجار است که در شیراز جای گرفته‌است. زندیان باغ دلگشا را به سبک معماری ساسانیان ساختند و در زمان قاجار، باغ در اختیار خانواده قوام الملک بود و کوشک هایی نیز به آن اضافه شد. باغ دلگشا که نخستین کلاه فرنگی ایران هم در آن به ثبت رسیده، آینه‌کاری‌هایی به همراه نقاشی‌های رنگ روغن با سقف‌هایی از چوب و گچبری‌هایی منقش به گل و بته دارد و درخت‌های نارنج و پرتقال در باغ باصفایش آرمیده اند.

۸. مسجد صورتی (مسجد نصیرالملک)

مسجد نصیرالملک یکی دیگر از آثار معماری ایرانی مزین به کاشی‌های رنگی و پنجره‌های شیشه‌ای رنگارنگ است که عکس‌های بسیاری از آن گرفته شده است. صبح زود باید از شبستان زمستانی این بنا دیدن کنید؛ در ساعات اولیه‌ی صبح، تشعشع نور خورشید از پنجره‌های شیشه‌ای رنگارنگ،‌ و رقص نور بر روی فرش‌های فوق‌العاده زیبای ایرانی این مسجد، صحنه‌ای شکوهمند و چشم‌نواز خلق می‌کنند.

در این مسجد زیبا می‌توانید برجسته‌ترین آثار کاشی کاری دوران زندیه را مشاهده کنید که به خاطر رنگ غالب صورتی‌اش بسیار شهرت دارد.

۹. باغ ارم

جاهای دیدنی شیراز

همواره از باغ‌های ایرانی در ادبیات و شعر فارسی به عنوان بهشت زمینی نام برده شده است. سبک سنتی باغ ارم شیراز از طراحی باغ‌های سراسر جهان، از باغ‌های الحمرا در اندلس (اسپانیا) گرفته تا بزرگ‌ترین نمونه‌ی آن در تاج محل در شهر آگره تاثیر گرفته است. باغ ارم نمایشی خیره‌ کننده از تمام عناصر باغبانی در ایران است، و هر گاه به کمی آرامش خاطر نیاز داشتید، دیدن از این باغ قطعا لحظه‌ای پر از لذت و شور را برای‌تان به همراه خواهد داشت.

۱۰. باغ موزه‌ی نارنجستان / خانه قوام

ایرانی‌های متمول همواره علاقه‌ی خاصی به ساختن ساختمان‌هایی باشکوه به عنوان مکانی برای زندگی‌شان داشته‌اند. در سرتاسر ایران می‌توانید خانه‌هایی زیبا با معماری خیره کننده و تزییناتی باشکوه و گران قیمت بیابید که متعلق به همین خانواده‌های ثروتمند بوده‌اند و هم‌اکنون به موزه‌های عمومی تبدیل شده‌اند. خانه‌ی قوام یکی از بهترین نمونه‌های این قبیل ساختمان‌ها در شیراز است و بازدید از آن‌ بسیار ارزشمند خواهد بود.

۱۱. دروازه قرآن شیراز

در شمال شرقی شهر شیراز دروازه‌ای قرار دارد که تنها دروازه به جامانده شیراز از زمان قدیم و یکی از جاهای دیدنی شیراز است. این بنای جالب به دروازه قرآن مشهور است و علت این نام، قرآنی است که در محفظه‌ی بالای دروازه به دستور عضدالدوله دیلمی قرار داده شده تا مسافرین و میهمانان شیراز به سلامت گذر کنند.

شیراز در گذشته شش دروازه داشته که امروز تنها همین “دروازه قرآن” باقی مانده؛ این دروازه به دستور عضدالدوله دیلمی در مدخل تنگ الله اکبر ساخته شد. با گذشت زمان این دروازه رو به ویرانی نهاد تا اینکه در دوره کریم خان زند، بازسازی شده و قرآنی نفیس به خط سلطان ابراهیم نوه شاهرخ تیموری در اتاقک بالای دروازه قرار دادند. قرآنی معروف به هفت من که این روزها در موزه پارس شیراز نگه داری می‌شود. دروازه قرآن شب‌ها و باوجود نورپردازی دیدنی‌تر است، ضمن اینکه در ده متری‌اش مقبره خواجوی کرمانی و در ۵۰۰ متری‌اش باغ جهان نما قرار گرفته است.

۱۲. ارگ کریم ‌خان

ارگ کریم خان در زمان سلطنت سلسله‌ی زندیه‌ به عنوان مقر زندگی پادشاه ساخته شد. بعدها، در دوران قاجار ارگ کریم‌ خان به ساختمان فرمانداری تبدیل شد، و پس از سقوط سلسله‌ی قاجار، در دوران پهلوی، به عنوان زندان به کار رفت. داخل این ساختمان موزه‌ای زیبا وجود دارد که برخی از رویدادهای خاصی را که در این قلعه به وقوع پیوسته‌اند، به تصویر می‌کشد. همان‌ طور که در عکس‌ها مشاهده می‌کنید، آب یکی از جدا نشدنی‌ترین عناصر باغ‌های ایرانی است، و در هیچ مکان دیگری در ایران، بهتر از شیراز، نمی‌توانید بهشت ایرانی را تجربه کنید – به همین خاطر نیز شیراز به عنوان شهر باغ‌های ایران شهرت دارد.

۱۳. حمام وکیل

پیش از ورود اسلام به ایران، حمام‌های عمومی در فرهنگ ایرانی رواج داشتند؛ ولی بعد از اسلام، به دلیل نقش مهم آن‌ها در آموزه‌های اسلامی مبنی بر این‌که شرط حضور در مراسم مذهبی طهارت و شستشوی بدن است و حمام کردن یکی از الزامات زندگی دینی است، حمام‌های عمومی از اهمیت بیش‌تری برخوردار شدند. بسیاری از این حمام‌ها هم‌چنان در سرتاسر کشور ایران پراکنده هستند. حمام وکیل از جمله نمونه‌های فوق‌العاده‌ای است که به خاطر استفاده از پیشرفته‌ترین فنون معماری زمان خود، همواره مورد تحسین قرار گرفته است.

۱۴. مسجد وکیل

یکی دیگر از جلوه‌های شگفت‌انگیز معماری ایرانی، مسجد وکیل است که کاشی کاری‌های خیره‌ کننده‌ای را به نمایش می‌گذارد. شبستان‌های بزرگ این ساختمان با تعداد زیادی ستون، این مسجد را در مقایسه با سایر مساجد موجود در ایران به شاهکاری هنری و استثنایی تبدیل کرده‌اند.

۱۵. بازار وکیل

بازارهای بزرگ با معماری‌های بسیار زیبا تقریبا در تمام شهرهای اصلی ایران وجود دارند. این بازارها طبیعتا بهترین مکان برای خرید تمام انواع سوغات و صنایع دستی هستند. بازار وکیل یکی از بهترین بازارهای تاریخی ایران است؛ به ویژه اگر به دنبال فرش، عتیقه یا ادویه باشید. در خیابان‌های فرعی این بازار بگردید و عتیقه فروشی‌های شگفت‌انگیز و چای‌خانه‌های کوچکی را بیابید.

هم‌چنین، فالوده فروشی‌های فوق‌العاده‌ای در بازار وکیل وجود دارند؛ نباید بدون خوردن یک کاسه فالوده شهر شیراز را ترک کنید.

۱۶. خانه زینت الملوک

یکی دیگر از جاهای دیدنی شیراز خانه زینت‌الملک یا زینت‌الملوک است که یکی از آثار به جای مانده از دوره قاجار است که ساخت آن در حدود سال ۱۲۹۰ ه‍.ق توسط علی محمد خان قوام الملک دوم آغاز و در سال ۱۳۰۲ ه‍.ق به اتمام رسیده‌است و به دلیل سکونت خانم زینت‌الملک قوامی، دختر قوام‌الملک چهارم، به این نام معروف است. ابتدا این خانه محل سکونت و زندگی (اندرونی) قوام ها و خانواده آن ها بوده که از طریق دری در زیرزمین به نارنجستان قوام راه می یابد. خانه زینت الملک بیش از بیست اتاق مزین به گچبری، نقاشی و آیینه کاری های بسیار نفیس و چشمگیر است.

۱۷. مدرسه خان

مورد بعدی از فهرست جاهای دیدنی شیراز به یک مدرسه تعلق دارد. مدرسه خان مدرسه‌ای تاریخی است که توسط الله‌وردی خان گرجی و پسرش امام قلی خان در شهر شیراز و همزمان با حکومت شاه عباس صفوی ساخته شده‌است. الله‌وردی خان گرجی با این اقدام خود، دانشگاهی به مفهوم واقعی آن روز بنیان گذاشت، که در آن افزون بر حکمت، فقه، ادب، نجوم، علم حساب، هندسه، زمین‌شناسی، جانورشناسی، گیاه‌شناسی و شیمی تدریس می‌شد.

۱۸. موزه پارس

یکی دیگر از جاهای دیدنی شیراز موزه پارس است. این موزه در سال ۱۳۱۵ خورشیدی بنیاد شده‌است. آرامگاه کریم خان زند که مربوط به دوره زندیه است در این مکان قرار دارد. موزه پارس در شیراز، خیابان زند، باغ نظر، نزدیک ارگ کریمخان واقع شده است. موزه پارس به عنوان قدیمی‌ترین موزه استان فارس آثار ارزشمندی از اشیای فلزی، سفالی، انواع سکه‌ها و مهرها و… از هزاره چهارم پیش از میلاد تا دوره معاصر را در خود جای داده‌است. مجموعه ۳۰ جلد قرآن به خط یحیی الجمالی الصوفی که در قرن ۸ هجری قمری در زمان شاه ابواسحاق اینجو و به دستور خاتون نوشته شده‌است همراه با مجموعه‌ای از نقاشی های آبرنگ لطفعلی صورتگر شیرازی در این موزه قرار دارد. تابلوی معروف (کریم خان در حال کشیدن قلیان) هم در این موزه قرار دارد.

۱۹. باغ موزه هفت تنان

این باغ یکی از قدیمی‌ترین اماکن تاریخی شیراز به شمار می‌رود. هر چند پیشینه‌ باغ به سده‌های پیش از دوران حکومت زندیه بازمی‌گردد؛ اما عمارت‌ موجود در آن به دوره‌ کریم‌ خان تعلق دارد. علت نام‌گذاری، وجود هفت قبر از هفت عارف بزرگ در باغ است که کریم‌‌خان زند روی هر کدام، سنگ بزرگ بدون کتیبه‌ای گذاشت. از دیدنی‌های این عمارت، می‌توان به تالاری اشاره کرد که سقف آن بر دو ستون بزرگ یکپارچه استوار شده است و در طاقچه‌های بالایی آن، پنج مجلس را روی گچ نقاشی کرده‌اند، نقاشی‌هایی که از شاهکارهای دوران زندیه محسوب می‌شوند. حوض بزرگی نیز در وسط عمارت اصلی به چشم می‌خورد که در گذشته از آب رکن‌آباد پر می‌شد.

۲۰.موزه هنر مشکین فام

موزه هنر مشکین فام که به خانه فروغ الملک نیز معروف است مربوط به اواخر دوران قاجار است و در بافت قدیمی شیراز، در محله سنگ سیاه و در پشت امامزاده بی‌بی دختران واقع شده است. بنای موزه یک خانه قدیمی است و زمانی توسط «اسماعیل قوامی» به آموزش و پرورش شیراز هدیه شده است. اشیاء موجود در موزه شامل صدها قطعه از هنری است که طی بیش از نیم قرن توسط ایشان تهیه و گردآوری شد و شامل دو بخش عمده آثار هنری خانواده مشکین فام و آثار هنرمندان معاصر فارس است که بر حسب نوع اثر هنری یا تکنیک و دوره آفرینش در قالب بخش‌هایی با آثار حجاری و نقش برجسته، خوشنویسی، نقاشی، عکاسی، هنرهای تجسمی و… تقسیم‌بندی و به نمایش گذاشته شده است.

۲۱. باغ عفیف آباد

یکی دیگر از جاهای دیدنی شیراز باغ عفیف آباد یا گلشن است که از آثار تاریخی شهر شیراز است. باغ عفیف‌آباد در دوره صفویه از باغ‌های مهم و گردشگاه پادشاهان بود. در این دوران این باغ توسط شاهان صفوی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. در اواخر دوران قاجار این باغ به دست عفیفه خانم، خواهرزاده بانی باغ می‌رسد. وی در این باغ دگرگونی و بهسازی گسترده‌ای پدید آورد و به همین جهت پس از آن این باغ به نام عفیف‌آباد معروف می‌شود. این باغ در خیابان عفیف آباد شیراز جای گرفته‌است و هم‌اکنون در اختیار ارتش قرار دارد و یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های سلاح خاورمیانه در آن وجود دارد.

۲۲. باغ جهان نما

باغ جهان نما یکی از قدیمی ترین باغ‌های شیراز است که در شمال شرقی شهر شیراز و ضلع شرقی خیابان حافظ (دروازه قرآن) و بالاتر از میدان حافظیه قرار دارد. این باغ در حال حاضر در اختیار صدا و سیمای شهر شیراز است و یکی از جاهای دیدنی شیراز است.

۲۳. گهواره دید

گهواره دید شیراز که به گنبد عضد (گهواره زید) نیز مشهور است در دوره دیلمیان ساخته شده‌است. این بنای تاریخی به جهت دیده بانی و خبررسانی در سمت چپ تنگ الله اکبر واقع شده که در دوره دیلمیان برای فرستادن پیام های فوری در این بنا از آتش، تابش نور در آینه، بوق و شیپور استفاده می کردند.

۲۴. چاه مرتاض علی

جاهای دیدنی شیراز

چاه مرتاض علی در نزدیکی گهواره دید و در ورودی شهر شیراز بر بالای تپه‌ای‌ مشرف به دروازه قرآن بنا شده است یکی دیگر از جاهای دیدنی شیراز به شمار می رود. برای رفتن به آنجا باید پلکان گهواره دید (کوهی مشرف به دروازه قرآن) را که از بوستان کوهپایه شروع می شود پیمود و بعد از رسیدن به گهواره دید از طریق راه پیاده رو سنگلاخی که بر بالای کوه از طرف گهواره دید به سمت مشرق کشیده شده پیش رفت و بعد از طی حدود ۷۰۰ متر خاکی به آنجا رسید.

۲۵. گالری آب

یکی دیگر از جاهای دیدنی شیراز گالری آب است. در این موزه گالری تعداد ۲۹ اثر از آثار هنرمندان نقاش و گرافیست در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است. تابلوهای منوچهر معتبر، بهرام دبیری و حسین ماهر هرکدام ۳ اثر، از استاد ابراهیم حقیقی ۵ تابلو حاوی نقاشی و  خط و ۱۲ اثر از مجموعه عکاسی های این استاد گرافیک و طراحی ایران به نمایش گذاشته شده است. همچنین فضای موزه گاری آب شیراز قابلیت برپائی برنامه هایی نظیر نمایشگاه های هنری، کنسرت موسیقی و اجرای تئاتر را دارد.

۲۶. چشمه شش پیر شیراز

جاهای دیدنی شیراز

چشمه شش پیر که به آن دریاچه شش پیر هم می گویند با افسانه هایی همراه است. افسانه هایی از پادشاهان که قصد انتقال چشمه را به محل سکونتشان داشته اند و در این بین چه غلامانی که هلاک نشده اند. اين چشمه كه در ۸ کیلومتری شمال روستای برشنه از توابع بخش همايجان در شهرستان سپیدان قرار دارد، از ميان شكاف هاي كوه به طور معجزه آسايي به آرامي بيرون مي آيد. چند متر پايين تر از سرچشمه رودخانه اي خروشان به راه مي افتد كه جذابيت و زيبايي آن باعث شده كه در فصل بهار و تابستان افراد زيادي از روستاها و شهرهاي دور و نزديك براي گشت و گذار به اين منطقه مي آيند.

۲۷. آرامگاه علی بن حمزه

جاهای دیدنی شیراز

آرامگاه علی بن حمزه، که در مقایسه با شاه چراغ کوچک‌تر و دنج‌تر است، زیارتگاهی خلوت است که آینه کاری و کاشی کاری‌هایی چشم‌نواز دارد. محبوبیت این آرامگاه از آرامگاه شاه چراغ بسیار کم‌تر است، ولی از لحاظ زیبایی چیزی کم‌تر از شاه چراغ ندارد.


تحریریه سایت کسب و کار بازده- امیر رضا مصطفایی و پریسا جعفری

منبع:travestyle

جاهای دیدنی شیراز: ۲۷ جاذبه گردشگری شیراز که حتما باید ببینید


 

نوشته های مرتبط


مربی خارجی معروف در پارتی شبانه تهران لو رفت

 

دردسر‌های فضای مجازی تمامی ندارد. دردسر‌های که بعضاً از سوی برخی کاربران برای ستاره‌ها و چهره‌های سرشناس ورزش و سینما به وجود می‌آید و بعضاً هم ستاره‌ها ناخواسته با انتشار یک عکس یا متن برای خودشان درست می‌کنند.

درست مثل اتفاقی که برای دو لژیونر ملی‌پوش ما رخ داد. این دو لژیونر که به دیسکویی در دوحه رفته بودند، تصاویری از خودشان در محیطی که شبیه رستوران و تالار بود، منتشر کردند. بلافاصله این تصاویر در فضای مجازی پیچید و عده‌ای از یقه پیراهن یکی از این دو ملی‌پوش ایراد گرفتند و عده‌ای به میز شام لاکچری‌شان پیله کردند و بعضی‌ها هم طبق عادت به نحوه ایستادن و تیپ یکی از دو لژیونر متلک انداختند، اما ناگهان یک کانال تلگرامی نگاه‌ها را به سمت دیگری برد.

این کانال عکس‌هایی از دو خواهر که مدل ایرانی مقیم لندن هستند را منتشر کرد و مدعی شد آن‌ها در همان دیسکو کنار دو لژیونر ایرانی بوده‌اند. یکی از این دو خواهر قبلاً فیلمی منتشر کرده بود که او را در ماربلای اسپانیا کنار یکی از همین دو لژیونر نشان می‌داد. حالا خواهر دیگر هم فیلمی منتشر کرده از دیسکویی در دوحه که گوشه‌ای از تصاویر هر دو لژیونر مشخص هستند.

اما این تنها حاشیه جنجالی نبود. فیلمی هم از یک مربی خارجی شاغل در ایران در فضای مجازی پخش شد که این مربی خارجی را کنار برادرش و یکی از هموطنان سرشناس خود در یک پارتی شبانه نشان می‌داد. پارتی شبانه‌ای با حضور مردان و زنان و فیلمی که به نوعی نشان می‌داد مربی خارجی شاغل در ایران حالت عادی ندارد.

این فیلم را یکی از حاضران در پارتی منتشر کرد و استوری اینستاگرام همین شخص برای مربی خارجی دردسر درست کرد. دو فیلم ۱۴ ثانیه‌ای که یکی حرکات موزون مربی خارجی را نشان می‌داد و دیگری حضورش در مهمانی را تأیید می‌کرد، دیروز به دست بازیکنان همین تیم رسید و آن‌ها هم برای سرمربی‌شان قصه درست کرده بودند. گویا این فیلم‌های کوتاه حتی به دست مدیران باشگاه هم رسیده و آن‌ها را نگران کرده حاشیه سازی‌ها برای تیم‌شان اوج بگیرد. آن‌ها به بازیکنان تیم می‌گفتند یک مهمانی ساده بود و موضوع را بزرگ نکنید.

فیلم‌های کوتاه از این مهمانی شبانه که جمعه‌شب در تهران برگزار شد به دست خبرنگاران ورزشی هم رسید، اما این فیلم‌ها به دلیل نوع پوشش افراد حاضر در این مراسم، قابل انتشار نیست. این مربی توقع نداشت حضورش در پارتی شبانه تهران لو برود و نزدیکانش دنبال این بودند که متوجه شوند اولین بار چه کسی این فیلم‌ها را منتشر کرده است؟
معرفی نامزد سردار آزمون در روز عشق

نامزد سردار آزمون

 

استوری سردار آزمون در روز عشق، که دختری از طرفداران تیم ملی فوتبال ایران را در استادیوم نشان می دهد، شائبه نامزدی او را تقویت کرده است.

البته رونمایی سردار نصفه و نیمه بوده استآخرین دیدگاه‌ها

  دسته‌ها